موزیلا مخترع جاوااسکریپت را به عنوان مدیرعامل Firefox OS انتخاب کرد

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۳
مطالعه 2 دقیقه
فایرفاکس از بدو تولد به عنوان مرورگر جایگزین شناخته می‌شود و همواره طرفداران خاص خود را داشته است. کمپانی موزیلا که توسعه دهنده فایرفاکس است از چندی پیش با معرفی سیستم‌عامل Firefox OS وارد دنیای موبایل شد تا با سیستم‌عامل‌هایی همچون اندروید در بخش خاصی از بازار رقابت کند. حال این کمپانی یک مدیرعامل جدید اما باسابقه را استخدام نموده تا بر روی این سیستم‌عامل متمرکز شود.
تبلیغات

موزیلا با ارایه سیستم‌عامل Firefox OS قصد دارد بازار تلفن‌‌های هوشمند ارزان قیمت را که در کشورهای در حال توسعه محبوب هستند تحت کنترل خود بگیرد. جایی که اندروید در آن چندان قوی‌ نیست و ویندوز فون نیز سهم زیادی ندارد و فضا برای کار در آن وجود دارد. البته گوگل نیز به این بخش از بازار توجه ویژه‌ای داشته و با ارایه اندروید ۴.۴ کیت‌کت سعی نموده تا پشتیبانی از سخت‌افزارهای ضعیف را بهبود بخشد. اما با این وجود ساختار ساده و سبک فایرفاکس باعث می‌شود تا این مرورگر سریع‌تر از دیگر سیستم‌عامل‌ها بر روی ابزارهای مجهز به سخت‌افزار ضعیف اجرا شود.

موزیلا مدیر سابق بخش فناوری خود، برندان ایچ را به عنوان مدیرعامل سیستم‌عامل Firefox OS  انتخاب کرده است. به این ترتیب تمرکز اصلی موزیلا از مرورگر این شرکت به سیستم‌عامل موبایل فایرفاکس تغییر مسیر می‌دهد. چرا که اگر موزیلا در این صنعت جایی برای خود باز کند سود سرشاری را بدست خواهد آورد.

برندان ایچ یکی از فنی‌ترین اعضاء موزیلا بوده است او در سال ۱۹۹۵ جاواسکریپت را خلق نمود تا دنیای وب را به طور کامل متحول کند. او جزو اولین توسعه دهندگان فایرفاکس و نت‌اسکیپ بوده و از همان ابتدای کار در موزیلا حضور داشته است.

او از آگوست سال ۲۰۰۵ به عنوان مدیر ارشد فنی موزیلا مشغول به کار بوده است و حالا به عنوان مدیرعامل سیستم‌عامل فایرفاکس به کار خود ادامه خواهد داد.

او در مصاحبه خود به اهمیت ویژه سیستم‌عامل Firefox OS برای موزیلا اشاره نموده و گفته است که هدف آن‌ها تولید تلفن‌های هوشمند ۲۵ دلاری مجهز به این سیستم‌عامل است.

حال باید منتظر ماند و دید موزیلا در این راه تا چه حد موفق خواهد بود و محصولات مبتنی بر این سیستم‌عامل تا چه محبوب خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات