مایکروسافت App Store ویندوز 8 را تایید کرد

جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۱
مطالعه 2 دقیقه
مدیر ارشد بخش سیستم عامل ویندوز در وب لاگ ویندوز 8، رسما تایید کرد که مایکروسافت قصد دارد برای سیستم عامل جدید خود، اپ استور آنلاین راه اندازی کند. App Store فروشگاه مجازی آنلاینی است که نرم افزارهای مربوط به یک سیستم عامل در آن عرضه می شوند برخی از نرم افزارهای موجود در App Store ها بصورت رایگان قابل دانلود می باشند و برای استفاده باقی نیز باید پول پرداخت کرد. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با اپ استور ویندوز 8 مشاهده خواهید نمود.
تبلیغات

App Store یا فروشگاه نرم افزار اولین بار توسط Apple و برای سیستم عامل iOS معرفی شد و به سرعت بین کاربران iPhone معروف و محبوب گردید. کمی بعد نیز مانند بسیاری از سرویس ها و محصولات ابداع شده اپل، شرکت های دیگر، نمونه های مشابه را برای محصولات خود ایجاد کردند. در حال حاضر تمام سیستم عامل های موبایل و برخی از تلویزیون های هوشمند، App Store مخصوص خود را دارند.

هرچند ایده فروشگاه نرم افزار از مدل Apple الگو برداری شده است ولی تعداد نرم افزارهای موجود برای سیستم عامل ویندوز بسیار بیشتر از Mac است و براساس اعلام مایکروسافت، ویندوز 8 با نرم افزارهای ویندوز 7 سازگار است و به این ترتیب نرم افزارهای بسیاری برای ویندوز 8 موجود خواهد بود.

اما ویندوز 8 علاوه بر نرم افزارهای فعلی ویندوز 7 نیازمند نرم افزارهای سبک تر و مناسب تبلت ها نیز می باشد. براساس اعلام مایکروسافت علاوه بر سیستم فعلی تولید نرم افزار، تولید کننده ها می توانند نرم افزارهای خود را از طریق زبان های تحت وب مانند HTML و JavaScript برای ویندوز 8 ایجاد کنند.

حال باید دید اپ استور مایکروسافت با اپ استورهای اندروید و اپل چه تفاوت هایی خواهد داشت و از آنجایی که ویندوز 8 برروی تبلت های مجهز به پردازنده ARM نیز نصب خواهد آیا نرم افزارهای موبایل تحت Windows Phone نیز در ویندوز 8 اجرا خواهد شد؟

منبع: Tech Crunch

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات