Intel قصد دارد Overclocking را محدود کند

Intel قصد دارد Overclocking را محدود کند

اطلاعات اعلام شده توسط اینتل در مورد LGA1155 که براساس معماری Sandy Bridge ساخته شده است نشان می دهد که اینتل در طراحی چیپ های جدید خود اورکلاکینگ را محدود کرده است.

ویدیوهای منتشرشده در اینترنت نشان می دهد که تنها 2 یا 3 درصد اورکلاک توسط تغییرات Clock اصلی امکان پذیر است اینتل سرعت تمام مسیرهای انتقال اطلاعات شامل USB, SATA, PCI, PCI-E,  حافظه و هسته های CPU را یکسان کرده است.

در تراشه مجتمع P67 اینتل ارسال و تولید Clock توسط خود تراشه انجام می شود این بدین معنی است که نیازی به سخت افزار اضافی برای تولید سیگنال Clock نیست و باعث می شود کنترل تمام سخت افزار ها بطور کامل مجزا انجام شود. در حال حاضر مادربرد وظیفه تولید و کنترل Clock را برعهده دارد و در اورکلاک سعی می شود با زیاد کردن فرکانس هر یک از مسیرهای انتقال اطلاعات بازده بخش مربوطه بالا برده شود

وقتی اورکلاک انجام می شود شما می خواهید فرکانس خاصی را تغییر دهید و باقی فرکانس ها را ثابت نگاه دارید. بعنوان مثال فرکانس اصلی CPU و یا فرکانس حافظه را بیشتر کنید ولی فرکانس SATA را بدون تغییر رها کنید چون نسبت به تغییرات بسیار حساس است، مادربردهای فعلی اجازه مسیرها با سرعت و فرکانس مختلف را از طریق تولید کننده Clock خارجی می دهند.

Intel با این حرکت کنترل مسیرهای انتقال اطلاعات و فرکانس مربوط به آنها را از تولید کننده های مادربرد به دست گرفته در این شرایط  این سئوال پیش خواهد آمد که چرا باید یک مادربرد را از میان مادربردها با تراشه یکسان انتخاب کرد وقتی تمام آنها یک جور Overclock می شوند؟ البته اگر یکی از تولید کننده های مادبرد بتواند سیستم تولید و ارسال Clock را بدست گیرد امتیاز بسیار بزرگی نسبت به رقبای خود خواهد داشت. به هر حال ماه های آینده برای مهندسین تولید کننده مادربرد بسیار حساس و مهم خواهد بود.

منبع: Custom PC Magazine Oct 2010

[emphasisbold]www.zoomit.ir[/emphasisbold]

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید