منتظر به‌روزرسانی بزرگ AMD برای تمامی مادربردهای AM4 باشید

منتظر به‌روزرسانی بزرگ AMD برای تمامی مادربردهای AM4 باشید

به‌روزرسانی بزرگ AMD برای مادربردهای AM4 با هدف بهبود عملکرد و رفع اشکالات به‌زودی ارائه خواهد شد. نکته‌ی جالب این است که بیشترین تغییرات در بخش میکروکدها خواهد بود.

به‌زودی AMD به‌روزرسانی گسترده‌ای برای بهبود کارایی و عملکرد مادربردهای AM4 خود ارائه خواهد کرد؛ درنتیجه این موضوع خبر خوشایندی برای کاربران مادربردهای AM4 در تمامی مدل‌ها به‌حساب می‌آید. براساس جدیدترین اطلاعات که از آخرین برنامه‌ی MSI Insider به‌دست آمده است، AMD نزدیک به ۱۰۰ رفع اشکال و پیشرفت جدید را در این به‌روزرسانی سطح بایوس ارائه خواهد کرد. بخش اعظم این تغییرات مربوط به قسمت میکروکدها خواهد بود. میکروکد درواقع داده‌هایی است که در بخش‌های نرم‌افزاری (فریمور) در پردازنده تعبیه شده‌اند.

AMD نزدیک به ۱۰۰ پیشرفت جدید را در این به‌روزرسانی سطح بایوس ارائه خواهد کرد

تاکنون AMD توانسته است MSI AGIA 1.0.0.3 ABBA BIOS را به اکثر مادربردهای AM4 خود تزریق کند و قصد دارد در نوامبر، فایل‌های BIOS را با AGESA نسخه 1.0.0.4 منتشر کند. احتمالا این به‌روزرسانی با رفع مشکلات فرکانس بوست در میکروکدهای AM4 همراه خواهد بود. نکته‌ی جالب این است که به‌روزرسانی مذکور برای CPUها و APUهای نسل اول و دوم AMD ZEN نیز ارائه خواهد بود.

به‌روزرسانی جدید سطح بایوس AM4 امکان پرداختن به اشکالات پردازنده‌های سری AMD Ryzen را دارد و احتمال بهبود عملکرد پردازشی نیز برای تمامی این تراشه‌ها دور از انتظار نیست. طرح شماره‌گذاری AGESA با هر نسل از پردازنده‌های Ryzen بازنشانی می‌شود و این موضوع عاملی است که باعث سردرگمی بیشتر کاربران این مادربردها خواهد شد. متأسفانه AMD هنوز جزئیاتی از تغییرات و به‌روزرسانی این بایوس جدید منتشر نکرده است؛ بنابراین، بعید است تا بعد از انتشار نسخه‌ی جدید، اطلاعات بیشتری در این زمینه دراختیارمان قرار گیرد.

منبع tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده