از بین مادربردهای Z170X-Gaming 3 یا Z170X-UD3 کدام را انتخاب کنیم؟

چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
مطالعه 3 دقیقه
کمپانی گیگابایت برای کاربران حرفه‌ای در رده‌ی بودجه‌ی متوسط، دو محصول با مشخصات فنی و قیمتی نزدیک به هم ارائه می‌کند و از این روی، احتمال سردرگمی در انتخاب یکی از آن ها وجود دارد. با زومیت همراه شوید تا با تفاوت‌ها و مزایای هر یک از این مادربردها آشنا شوید.

مادربرد GIGABYTE Z170X-Gaming 3 محصولی با تمرکز بر ویژگی های گیمینگ است و سیستم‌های گیمینگ حرفه‌ای با بودجه‌ی متوسط را هدف گرفته. امکانات گیمینگ این برد کامل است و می‌توان از رده‌ بالاترین قطعات گیمینگ در کنار این برد استفاده کرد.

مادربرد GIGABYTE Z170X-UD3 محصولی حرفه‌ای با تمرکز بر پایداری و دوام طولانی مدت با رعایت استانداردهای سخت‌گیرانه‌ی گیگابایت تحت نشان Ultra Durable است که مناسب برای استفاده در هر نوع از کامپیوتر های حرفه‌ای است.

تفاوت‌ها

مدل Z170X Gaming 3 از ظاهری هیجان‌انگیز‌تر با ترکیب رنگ مشکی و قرمز بهره می برد که به نمای کیس، حال و هوای گیمینگ می‌بخشد. اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند پوشش فلزی اسلات‌های PCI-Express 3.0 x16 جهت افزایش مقاومت در برابر کارت‌های گرافیک سنگین وزن است.

Z170X Gaming 3 در سیستم ارائه‌ی صوت خود از تقویت‌کننده‌ی عملیاتی TI Burr Brown® OPA2134 استفاده می‌کند. این آمپلی‌فایر صدایی با حداقل نویز و با کیفیت را ارائه می‌دهد که برای کاربرد‌های گیمینگ و مولتی‌مدیا بسیار خوشایند است. همچنین، استفاده از USB DAC-UP باعث کاهش نوسان‌های ناشی از دیگر پورت‌های USB جهت ارائه‌ی هر چه پایدارتر صوت می‌شود.

دیگر ویژگی Z170X Gaming 3 استفاده از Killer E2201 به عنوان چیپ شبکه است که در ترافیک مربوط به بازی‌ها عملکرد درخشانی دارد. با توجه به نرم‌افزار کاربردی که می‌توان پهنای باند اینترنت را به راحتی کنترل کرد، این چیپ برای گیمرهای آنلاین که نگران افزایش پینگ ناخواسته‌اند ویژگی‌ای کاربردی است.

مدل Z170X UD3 از تکنولوژی Ultra Durbale™ بهره می‌برد که دوام و پایداری طولانی مدت این مادربرد را تضمین می‌کند. استفاده از خازن‌های جامد با ESR پایین، چوک‌ها با هسته‌ی فریت و ماسفت‌های با RDS(on) پایین باعث کاهش دمای فعالیت و افزایش عمر مفید قطعات می‌شود. استفاده از مس بیشتر در PCB مادربرد نیز به ارائه‌ی بهتر جریان الکتریکی در حین نگهداری دمای پایین کمک شایانی می‌کند که خصوصا در انجام اورکلاک CPU اهمیت دارد.

همچنین، این مدل از کنترلر شبکه Intel® GbE استفاده می‌کند که با استفاده از نرم‌افزار cFosSpeed در پایین نگه داشتن پینگ در یک شبکه پرترافیک بسیار مفید است.

جمع‌بندی

با توجه به نزدیک بودن قیمت و مشخصات کلی این دو محصول، مدل Z170X Gaming 3 برای کاربرانی که استفاده‌ی گیمینگ و مولتی‌مدیا از کامپیوتر خود دارند، ویژگی‌های کاربردی و موثری ارائه می‌کند. برای کاربرانی که استفاده‌ی طولانی مدت و پایداری هنگام فشار های ممتد و طولانی را می‌خواهند، مدل Z170X-UD3 با هدف برآورده کردن این نیازها طراحی شده است. هر چند هر دو مادربرد امکانات کاملی برای کاربردهای مختلف دارند؛ اما توجه به تفاوت‌های آنها هنگام خرید، می‌تواند باعث ارائه‌ی تجربه‌ای هر چه بهتر در کاربردهای مختلف شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود