گیگابایت با بروز رسانی سفت‌افزار، پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای خود اضافه کرد

یک‌شنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
گیگابایت با فراهم کردن امکان به روز رسانی سفت‌افزار (Firmware) مادربردهای خود، پشتیبانی از درگاه Thunderbolt 3 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه را برای مادربردهای GA-Z170x-Gaming GT ، GA-Z170x-Gaming G1 و GA-Z170x-Gaming 7 ممکن کرد.
تبلیغات

کاربران مادربردهای گیگابایت می تواند فایل به روز رسانی مخصوص مادربرد خود را از سایت رسمی گیگابایت دانلود کرده و Firmware مادربرد خود را به روز کنند تا از امکان پشتیبانی Thunderbolt 3 بهرمند شوند.

در مادربردهای مذکور از کنترلر اینتل به منظور پشتیبانی از Thunderbolt 3 استفاده شده است و ارتباط نیز از طریق پورت    USB3.1 type-C (در قسمت پنل پشتی مادربرد) انجام می‌گیرد تا نرخ انتقال داده 40 گیگابیتی بر روی یک پورت USB محقق شود.

البته در شیوه ارتباطی Thunderbolt 3 مبتنی بر USB3.1 Type-C ، از یک Display Port 1.2 نیز پشتیبانی می‌شود که توانایی ارائه رزولوشن 4k با رفرش ریت 60Hz را نیز دارا است. همچنین این ارتباط محقق شده از راه USB نسل جدید با قابلیت انتقال توان 36 واتی خود، امکان استفاده هم زمان 6 ابزار جانبی مبتنی بر USB را به ازای هر پورت USB3.1 Type-C فراهم می کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات