با مادربوردهای رده گیمینگ سری 9 گیگابایت آشنا شوید

شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۴
مطالعه 2 دقیقه
طبق اعلام گیگابایت، مادربوردهای سری 9 این شرکت در سه دسته Gaming ،Overclocking و Ultra Durable طراحی و تولید شده‌اند. این نوع تفکیک به این دلیل صورت گرفته است که کاربران بر اساس نوع استفاده ای که از رایانه خود دارند، بتوانند دقیق ترین و بهترین انتخاب مدل را داشته باشند. همانطور که از نام سری Gaming مشخص است، مادربوردهای این دسته مخصوص انجام بازی‌های رایانه‌ای طراحی شده‌اند و از امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند.
تبلیغات

گیگابایت تا کنون نام چهار مدل از این سری را اعلام کرده است که عبارتند از Z97X-Gaming G1 WIFI-BK ،Z97X-Gaming 5 ،Z97X-Gaming 3 و H97-Gaming 3. این مدل‌ها که از چیپ‌ست‌های Z97 و H97 بهره می‌برند، برای اولین مرحله عرضه مادربوردهای سری 9 در نظر گرفته شده‌اند و در ماه‌های آینده مدل‌های دیگری نیز به آنها اضافه خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین امکانات این سری از مادربوردها می توان به پشتیبانی از چند کارت گرافیک با اتصال SLI و Crossfire اشاره کرد که برای تامین نیازهای گرافیکی گیمرهای حرفه ای قابلیت مهمی به شمار می رود. همچنین این مادربوردها از شبکه Killer E2200 و صدای 115 دسی‌بلی با پشتیبانی از فن آوری AMP-UP گیگابایت بهره می‌برند. البته مادربورد Z97X-Gaming G1 WIFI-BK که قدرتمندترین مدل از این سری به شمار می‌رود، به یک چیپ شبکه Intel i217V و پردازنده صوتی Creative Core 3D نیز مجهز است. این مادربورد از سری Black Edition گیگابایت به شمار می رود که مقاومت بسیار بالایی دارند.

اما یکی از برترین نکات مثبت در مورد این مادربوردها سطح قیمت تائید شده برای آنها است. در نسل های گذشته اکثر مادربوردهای حرفه ای گیمینگ گران قیمت بودند و همه کاربران توانایی خرید آنها را نداشتند. اما گیگابایت برای این نسل جدید، مادربوردهای سری گیمینگ خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که علاوه بر ارائه قابلیت‌های حرفه‌ای، قیمت مناسبی نیز داشته باشند. به این ترتیب که مادربوردهای ذکر شده از حدود پانصد هزار تا یک میلیون و چهارصد هزار تومان در بازارهای داخلی کشور قیمت خواهند داشت. همچنین تمامی این مدل ها از سه سال گارانتی آواژنگ برخوردار هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات