ایسوس از مانیتور 29 اینچ فوق العاده عریض خود با نسبت تصویر 21:9 پرده برداشت

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۲
مطالعه 2 دقیقه
ایسوس مانیتور ۲۹ اینچ بسیار عریض  PB298Q خود را با نسبت تصویر 21:9 رونمایی کرد.
تبلیغات

مانیتور 29 اینچ بسیار عریض  PB298Q ایسوس از نسبت تصویر 21:9 بهره می‌برد و پنل آن از نوع AH-IPS است. استفاده از پنل IPS موجب افزایش زاویه دید و همچنین دقت بالای نمایش رنگ‌ها می‌شود. این مانیتور که معادل دو نمایشگر 17 اینچ در کنار یکدیگر است، می‌تواند تصاویر را با وضوح 1080 در 2560 پیکسل نمایش دهد. فریم‌های اطراف نمایشگر در این مدل تنها 0.8 میلی‌متر ضخامت دارند و این حاشیه بسیار باریک، نمای یک مانیتور بدون فریم را ایجاد می‌کند.

وضوح تصویر 1080 در 2560 مانیتور ایسوس PB298Q ایسوس 33 درصد بالاتر از نمایشگرهای استاندارد Full HD است و قطر 29 اینچی آن برابر با دو مانیتور 17 اینچ با نسبت تصویر 5:4 در کنار یکدیگر است. نسبت تصویر 21:9 در این مانیتور نیاز به یک نمایشگر جداگانه برای افزایش وسعت تصویر را برطرف می‌کند و وضوح فوق گسترده نیز به این معنی است که کاربران می‌توانند تعداد ستون‌های بیشتری را در نرم‌افزارهای صفحه گسترده مانند اکسل مشاهده کنند که این تعداد تا 13 برابر مانیتورهای Full HD در سایز معمولی است.

نور پس‌زمینه LED در نمایشگر مجهز به فناوری AH-IPS با تولید رنگ‌های دقیق باعث می‌شود، مانیتور PB298Q برای کاربردهای خانگی و حرفه‌ای مناسب باشد. ضمن اینکه زاویه دید 178 درجه در این مدل به‌معنی حفظ کیفیت رنگ‌ها هنگام مشاهده تصویر از اطراف و بالا و پایین است.

در مانیتور PB298Q ردیفی از امکانات ارتباطی برای پشتیبانی از انواع تجهیزات صوتی و تصویری فراهم شده است. ورودی‌های تصویری شامل DisplayPort، HDMI و دو درگاه DVI‌ هستند ضمن اینکه دو اسپیکر با توان پخش 3 وات نیز در این مدل نصب شده‌اند.

نسبت کنتراست داینامیک تصویر در مانیتور جدید ایسوس 80,000,000:1 و  شدت روشنایی آن  300 نیت گزارش شده است.

نرم‌افزار اختصاصی MultiFrame ایسوس به کاربران امکان می‌دهد چندین دسکتاپ را مدیریت کنند و بدون اینکه این صفحات تداخلی با هم داشته باشند و با ترتیبی جذاب مرتب می‌شوند. فناوری ویدیویی هوشمند Splendid ایسوس، ارایه رنگ‌های زنده از طریق 6 حالت پخش در هر موقعیتی را تضمین می‌کند و از طریق یک دکمه اختصاصی قابل اجرا است. همچنین با استفاده از مقیاس‌های مجازی QuickFit و دستورالعمل‌های روی صفحه‌نمایش، اندازه واقعی تصاویر قبل از چاپ نمایش داده می‌شود. مانیتور PB298Q به‌صورت ایستاده با شیب قابل تنظیم طراحی شده است و نمایشگر روی یک محور گردان با قابلیت تغییر ارتفاع تا 150 میلی‌متر قرار دارد.

مانیتور ایسوس PB298Q را می‌توان حول محور افقی تا 90 درجه تغییر جهت داد و در این حالت، مانیتور به‌صورت عمودی قابل استفاده است. قیمت مانیتور جدید ایسوس اعلام نشده است. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات