بنکیو سه مانیتور گیمینگ سری MOBIUZ را با نرخ نوسازی و وضوح درخورتوجه رونمایی کرد

یک‌شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بنکیو (BenQ) سه مانیتور گیمینگ جدید به‌ نام‌های MOBIUZ EX270M و MOBIUZ EX270QM و MOBIUZ EX480UZ معرفی کرده است که از نرخ نوسازی ۱۲۰ تا ۲۴۰ هرتز و نرخ تآخیر بسیار کم بهره می‌برند.

در رویداد Gamescom، بنکیو سه نمایشگر گیمینگ جدید از سری MOBIUZ را معرفی کرد. این محصولات با نام‌های MOBIUZ EX270M و MOBIUZ EX270QM و MOBIUZ EX480UZ شناخته می‌شوند که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان مانیتورهای گیمینگ پرچم‌دار توصیف کرد. عرضه‌ی این نمایشگرهای جدید با برچسب‌های قیمتی زیر در ماه‌های سپتامبر و اکتبر آغاز خواهد شد:

  • مانیتور بنکیو MOBIUZ EX270M با قیمت ۳۹۹ یورو
  • مانیتور بنکیو MOBIUZ EZ270QM با قیمت ۷۹۹ یورو
  • مانیتور بنکیو MOBIUZ EX480UZ با قیمت ۱۹۹۹ یورو

مانیتور MOBIUZ EX480UZ بنکیو

MOBIUZ EX480UZ درواقع پیشرفته‌ترین مدل میان سه مانیتور جدید بنکیو است. این محصول از پنل OLED ساخت ال‌جی بهره می‌برد و شرکت سازنده آن را به‌عنوان نمایشگری ۴۸ اینچی توصیف کرده است. وضوح این دستگاه 4K است و نرخ نوسازی‌اش به ۱۲۰ هرتز می‌رسد. از دیگر ویژگی‌های مهم این محصول می‌توان به نرخ تأخیر پاسخ‌گویی ۰٫۱ میلی‌ثانیه اشاره کرد. این مانیتور از رنگ‌های ۱۰ بیتی، گواهی HDR400 برای نمایش رنگ مشکی واقعی، فناوری AMD FreeSync Premium، سوئیچ KVM و تکنولوژی HDRi BenQ نیز پشتیبانی می‌کند.

‌مانیتور MOBIUZ EX270M بنکیو

NotebookCheck می‌نویسد MOBIUZ EX270M و MOBIUZ EX270QM اولین دستگاه‌های این سری از محصولات بنکیو محسوب می‌شوند که نرخ نوسازی آن‌ها به ۲۴۰ هرتز می‌رسد و از نرخ تأخیر پاسخ‌گویی یک میلی‌ثانیه بهره می‌برند. MOBIUZ EX270M به پنل ۲۷ اینچی IPS با وضوح ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل مجهز شده است و از فناوری HDRi و AMD FreeSync Premium نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین، این مانیتور دو بلندگوی ۲٫۱ واتی و یک ساب‌ووفر پنج واتی دارد که treVolo آن‌ها را تولید کرده است.

مانیتور EX270QM بنکیو

در مقام مقایسه، EX270QM از وضوح ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل (QHD) بهره می‌برد و ابعاد آن نیز ۲۷ اینچی است. این محصول پنل IPS و گواهی VESA DisplayHDR 600 دارد و سطح روشنایی آن هنگام تماشای محتوای HDR حداکثر به ۶۰۰ نیت می‌‌رسد. بنکیو از درگاه HDMI 2.1 روی این مانیتور بهره گرفته است که با کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت سازگاری دارد. به‌طورمشابه EX270QM نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و نرخ تأخیر پاسخ‌گویی یک میلی‌ثانیه را ارائه می‌دهد و از فناوری AMD FreeSync Premium پشتیبانی می‌کند.

مطالب مشابه

نظرات