اپل به کاربران مک‌بوک پرو و Pro Display XDR درباره خطای احتمالی «روشنایی محدود نمایشگر» هشدار داد

شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل درباره‌ی مشکل محدویت میزان روشنایی نمایشگر در جدیدترین مدل مک‌بوک پرو و Pro Display XDR به کاربران هشدار داد.
تبلیغات

اپل این هفته سند پشتیبانی جدیدی منتشر کرده است که بیشتر روی پیام صفحه‌نمایش «روشنایی محدود» تمرکز دارد؛ پیامی که کاربران مک‌بوک‌ پرو و Pro Display XDR احتمالاً با آن مواجه خواهند شد. این مشکل چند ماه پس از عرضه‌ی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی جدید و دو سال پس از عرضه‌ی Pro Display XDR به‌وجود آمده است.

به‌گزارش 9to5mac، براساس سند پشتیبانی اپل، ممکن است برخی از کاربران مک‌بوک‌ پرو و Pro Display XDR با محدودیت روشنایی نمایشگر مواجه شوند. اگر دمای محیط اتاق زیاد باشد و محتوایی با روشنایی زیاد برای مدت طولانی پخش شود، احتمالاً این مشکل رخ خواهد داد.

مشکل محدودیت روشنایی نمایشگر صرفاً فقط Pro Display XDR و جدیدترین مدل مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ و ۱۶ اینچ را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد که همگی از جدیدترین و بهترین فناوری نمایشگر اپل بهره می‌برند. ازجمله ویژگی‌های نمایشگر این محصولات می‌توان به حداکثر روشنایی ۱۶۰۰ نیت و روشنایی ثابت ۱۰۰۰ نیت اشاره کرد.

اپل اعلام کرده است اگر در مک خود پیامی درباره‌ی «روشنایی صفحه‌نمایش محدود است» مشاهده کردید یا علامت احتیاط در نوار منو ظاهر شد، نمایشگر شما به‌دلیل گرمی بیش‌از‌حد وارد حالت کم‌مصرف شده است. اپل راهکارهای زیر را برای کاربران دچار این مشکل مطرح کرده است:

  • در مک‌بوک پرو با صفحه‌نمایش لیکوئید رتینا XDR، از برنامه‌هایی خارج شوید که ممکن است منابع درخورتوجهی از سیستم را درگیر کند.
  • از حالت مرجع XDR Display اپل یا Pro Display XDR استفاده کنید؛ مگر اینکه گردش کار فعلی شما به حالت مرجع خاصی نیاز داشته باشد.
  • دمای محیط اتاق را کاهش دهید.
  • پنجره‌های نمایش‌دهنده‌ی محتوای HDR را ببندید یا پنهان کنید.
  • منو Apple > Sleep را انتخاب کنید تا مک به حالت Sleep برود. اجازه دهید نمایشگر به‌مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خنک شود و سپس کلیدی دلخواه را روی صفحه‌کلید فشار دهید تا مک دوباره به حالت فعال بازگردد.

به‌گفته‌ی اپل، اگر راهکارهای مذکور مشکل را رفع نکرد، باید با پشتیبانی این شرکت تماس بگیرید. درپایان، باید اشاره کنیم که به‌نظر نمی‌رسد مشکل محدودشدن روشنایی نمایشگر آن‌قدر گسترده باشد که همه‌ی کاربران مک‌بوک پرو و Pro Display XDR را تحت‌تأثیر قرار دهد؛ زیرا دو سال از عرضه‌ی Pro Display XDR گذشته و اپل این سند را به‌تازگی منتشر کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات