ایسر از سه نمایشگر گیمینگ جدید مجهز به فناوری Tobii رونمایی کرد

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
ایسر در IFA 2016 برلین سه نمایشگر مخصوص گیمینگ را معرفی کرده که از فناوری ردیابی حرکات چشم موسوم به Tobii بهره می‌برند.
تبلیغات

به‌نظر می‌رسد مانیتورهای خمیده توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند. ایسر در ایفا ۲۰۱۶ از سه مانیتور گیمینگ رونمایی به عمل آورده و این در حالی است که یکی از این سه مدل خمیده بوده ولی هر سه مدل مجهز به سیستم ردیابی حرکات چشم Tobiiهستند.

مانیتور ایسر Predator Z271T یک نمایشگر ۲۷ اینچی خمیده دارد که رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را ارائه می‌دهد و نرخ رفرش فریم آن نیز ۱۴۴ هرتز است. در ادامه می‌توانید تصاویر مرتبط با این مانیتور ایسر را مشاهده کنید.

Acer Predator Z271T
مانیتور ایسر  Predator Z271T
Acer Predator Z271T
نمای جلوی مانیتور ایسر  Predator Z271T
Acer Predator Z271T
نمای پشت مانیتور ایسر  Predator Z271T

اما بسیاری از گیمرها ممکن است نرخ رفرش فریم ۲۵۰ هرتز را در نمایشگری ۲۴.۵ اینچی ترجیح دهند. به همین دلیل ایسر مانیتور XB251HQT را نیز معرفی کرده است. حاشیه‌های بسیار کمی که این نمایشگر دارد و ایسر آن را زیرو فریم نامیده باعث شده تا نمای بهتری داشته باشد. که قیمت و زمان عرضه‌ی این محصول به بازار هنوز مشخص نشده است. در ادامه می‌توانید تصاویر مرتبط با این مدل از نمایشگرهای گیمینگ جدید ایسر را مشاهده کنید.

Acer Predator XB251HQT
نمای کنار مانیتور ایسرXB251HQT
Acer Predator XB251HQT
نمای پشت مانیتور ایسرXB251HQT
Acer Predator XB251HQT
نمای جلو مانیتور ایسرXB251HQT

اما مدل سوم، مانیتور XB271HUT یک نمایشگر ۲۷ اینچی داشته و رزولوشن آن نیز ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل است. این مدل نیز از حاشیه‌های بسیار کمی بهره می‌برد. درواقع فریم این محصول نیز از نوع ZeroFrame است. حداکثر نرخ رفرش فریم این مدل از نمایشگرهای جدید ایسر هم ۱۶۵ هرتز اعلام شده است. در ادامه تصاویر این مدل را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

هر مدل از این سه محصول را که انتخاب کنید، همگی مجهز به Nvidia G-Sync بوده و بنابراین اگر از کارت‌ گرافیک‌ انویدیا استفاده می‌کنید، جای هیچ نگرانی‌ بابت تقسیم نمایشگر نخواهید داشت.

اما فناوری دنبال کردن حرکات چشم موسوم به Tobii چیست؟ آیا این تکنولوژی صرفا یک حیله‌ی تبلیغاتی است؟ پاسخ این سؤال تا حد زیادی مثبت است. هم‌اکنون فقط چند عنوان محدود از بازی‌های رایانه‌ای از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند که از جمله می‌توان به بازی تازه معرفی شده‌ی Deus Ex: Mankind Divided و چند مورد از بازی‌های Assassin's Creed اشاره کرد.

همچنین می‌توان با استفاده از ویژگی Tobii ویندوز دسکتاپ خود را کنترل کنید که البته باید بدانید این کار چندان هم آسان نخواهد بود. اصل تکنولوژی Tobii به‌نظر جذاب می‌رسد، اما تا‌کنون هیچ‌کس روش استفاده از آن را به خوبی نمی‌داند. باتوجه به آنچه اشاره شد، دارا بودن این فناوری را نباید یک امتیاز مثبت برای این نمایشگرها دانست و باید همچنان منتظر ماند تا ببینیم چه کاربردهای دیگری از این تکنولوژی می‌توان انتظار داشت.

قیمت مانیتور ها در مدل پایه (Z271T) از ۷۹۹ دلار شروع می‌شود. مدل XB271HUT نیز ۸۹۹ دلار قیمت دارد. زمان عرضه‌ی این مانیتورها ماه اکتبر و دسامبر است. 

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات