لنوو با تصاحب موتورولا سودای از میان برداشتن اپل و سامسونگ را در سر می‌پروراند

لنوو با تصاحب موتورولا سودای از میان برداشتن اپل و سامسونگ را در سر می‌پروراند

پس از انتشار اخبار مربوط به فروش تجارت تولید و عرضه‌ی تلفن‌های‌هوشمند موتورولا، بسیاری از توجه‌ها به سمت گوگل و بررسی دلایل این حرکت از سوی گوگل معطوف شد. بسیاری از تحلیل‌های منتشر شده دلایل بسیاری را برای این اقدام از سمت گوگل برشمردند. اما لنوو به‌عنوان خریدار بخش تلفن‌های‌هوشمند موتورولا درصدد دست‌یابی به چه اهدافی است؟

پس از تصاحب بخش تولید تلفن‌های‌هوشمند موتورولا به‌همراه امکان استفاده از پتنت‌های این کمپانی توسط لنوو، کمپانی چینی بخشی از سیاست‌های خود را از این خرید منتشر کرده است. یوانگینگ‌یانگ، مصاحبه‌ای را فورچون به انجام رسانده که طی آن از برنامه‌های خود و کمپانی مطبوعش برای از میان برداشتن رقبای اصلی بازار شامل اپل و سامسونگ سخن به میان آورده است.

با تصاحب بخش تولید تلفن‌های‌هوشمند موتورولا، لنوو تبدیل به سومین تولیدکننده‌ی بزرگ تلفن‌های‌هوشمند در جهان شده است. اما زمانی که از یانگ در مورد پیوستن به جمع سه کمپانی بزرگ تولیدکننده‌ی تلفن‌های‌هوشمند سوال شد، وی هدف خود را از میان برداشتن رقبا و تبدیل شدن به اولین در جهان عنوان کرد. به‌نظر می‌رسد لنوو در فکر عرضه‌ی تلفن‌های‌هوشمند تولیدی خود در قالب برند موتورولا است. مطمئنا این سیاست با توجه به سابقه‌ی درخشان موتورولا در زمینه‌ی تلفن‌های‌هوشمند، اقدام هوشمندانه‌ای محسوب می‌شود.

یانگ هنوز قطعیت استفاده از برند موتورولا را در هاله‌ای از ابهام عنوان کرد. وی با بیان احتمال تغییر جزئی در نحوه‌ی معرفی تلفن‌های‌هوشمند لنوو، استفاده از ترکیبی چون Motorola by Lenovo را محتمل‌تر برشمرد. وی همچنین تقسیم موتورولا به دو بخش تولید ‌تلفن‌های‌هوشمند و بخش راهکارهای موتورولا را در سال 2011 نقطه‌ی آغازین جلب شدن نظر لنوو برای خرید این کمپانی عنوان کرد.

هنوز موسسه‌ی تنظیم مقررات ایالات متحده چراغ سبز خود را مبنی بر نهایی شدن این توافق نشان نداده است. براساس اخبار منتشر شده، جزئیات این توافق باید به تایید کمیته‌ی بررسی سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایالات متحده برسد. این گروه مسئول بررسی معاملاتی است که ممکن است امنیت ملی کشور آمریکا را زیر سوال ببرد. همانطور که می‌دانید، بسیاری از تجهیزات ارتباطی مورد استفاده در دولت آمریکا، توسط موتورولا توسعه داده شده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده