تصاویر جدیدی از نوکیا نرمندی با اندروید کیت‌کت فاش شد

تصاویر جدیدی از نوکیا نرمندی با اندروید کیت‌کت فاش شد

انتشار شایعات در مورد تلفن‌هوشمند اندرویدی نوکیا با نام نرمندی همچنان ادامه دارد. هرچند مقرر است تا بخش ابزارها و سرویس‌های نوکیا در ماه‌های آتی به زیرپرچم مایکروسافت برود، اما با ادامه‌ی روند انتشار این شایعات، شواهد از عرضه‌ی این تلفن‌هوشمند اندرویدی به بازار حکایت می‌کند.

ماه گذشته خبری در مورد جزئیات سخت‌افزاری این تلفن‌هوشمند و تعلق آن به گروه محصولات میان‌رده‌ی بازار منتشر شد. این اخبار حکایت از عرضه‌ی نرمندی با عاریه گرفتن طراحی نوکیا و بهره‌گیری از رنگ‌های مختلف همچون سایر تلفن‌های‌هوشمند ارزان قیمت سری لومیا به بازار عرضه خواهد شد.

امروز فاش کننده‌ی مشهور EVLeaks تصاویری رندر شده از نوکیا نرمندی را که دربردارنده‌ی اندروید است منتشر کرده است. در این تصاویر شاهد محیط لانچر مخصوص برای نرمندی و اپلیکیشن‌هایی چون وایبر، اسکایپ هستیم. همانطور که می‌توان با مشاهده‌ی نوار ابزار این سیستم‌عامل استنباط کرد، نرمندی یک تلفن‌هوشمند دو سیم‌کارته است.

NormandyAntutu

اخبار منتشر شده، جزئیاتی دیگری را نیز مشخصات سخت‌افزاری نرمندی در بردارد، چراکه گویا نرمندی تحت انجام تست‌ بنچمارک انتوتو قرار گرفته است. بر این اساس، نوکیا نرمندی که با کد RM-980 A110 مشخص شده است، در بردارنده‌ی یک صفحه‌ی نمایش FWVGA با رزولوشن 480 در 854، دوربین 5 مگاپیکسلی در عقب و اندروید 4.4.1‌ کیت‌کت است. تراشه‌ی مورد استفاده در این تلفن‌هوشمند از تولیدات سری اسنپ‌دراگون کوالکام است.

درصورتی که نرمندی مشابه نمونه‌ی فاش شده‌ی قبلی با نام Mountain View باشد، تراشه‌ی مورد استفاده در آن اسنپ‌دراگون 200 خواهد بود.

برخی از تحلیل‌گران احتمال جدایی تیم‌توسعه‌دهنده‌ی این تلفن‌هومشند را از بدنه‌ی بخش‌هایی می‌دانند که قرار است از این پس زیر پرچم ردموندی‌ها به فعالیت مشغول باشند. این کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند مهندسان شاغل در پروژه‌ نرمندی محصولات دیگری را همچون ساعت‌هوشمند تحت برند نوکیا تولید خواهند کرد.

هنوز نمی‌توان در این مورد اظهار نظر کرد چراکه همه‌ی این گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌ها پایه در شایعات اخیر مطرح شده دارند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده