بلک‌بری نسخه‌ی محدودی از P'9982 را با قاب پشتی از جنس پوست کروکودیل به بازار عرضه خواهد کرد

یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۸
مطالعه 2 دقیقه
پورش دیزاین ( پورشه دیزاین)  یک کمپانی طراحی  آلمانی‌الاصل است که در شهر وین کشور اتریش به کار مشغول است. این گروه طراحی توسط نوه‌ی موسس کارخانه‌ی خودروسازی پورش بنانهاده شده و محصولات متنوعی را طراحی نموده است که دامنه‌ی این محصولات شامل خودرو، البسه و تلفن‌های همراه نیز می‌شود. آخرین محصول این کمپانی در حوزه‌ی تلفن‌های همراه، P'9982 است که روح طراحی پورش در کالبد این تلفن‌همراه دمیده شده است.
تبلیغات

حتما تا‌ به‌حال نمونه‌هایی از تلفن‌هوشمند بلک‌بری پورش‌دیزاین را دیده‌اید یا شاید نسل قبلی آن را در اختیار دارید. پس از آن‌که تصاویر متعددی از بلک‌بری پورش‌دیزاین P'9982 در فضای اینترنت فاش شد، این تلفن‌همراه خاص، چند هفته پیش معرفی شد. این تلفن‌همراه یک محصول فوق‌العاده است که قیمتی در حدود 2,400 دلار دارد و از طراحی بی‌بدیل کمپانی اتریشی پورش‌دیزاین بهره می‌برد. رابط گرافیکی کاربری این تلفن‌همراه نیز حاصل ترکیب با الفبای طراحی پورش‌دیزان است، اما  زیر پوشش چشم‌نواز این تلفن‌همراه، بلک‌بری Z10 آرمیده است. گویا بلک‌بری برای خاص جلوه دادن این تلفن‌همراه به نام و آوازه‌ی پورش‌دیزاین بسنده نکرده و مدل‌های محدودی را با استفاده از قاب پشتی که از جنس پوست کروکودیل است به بازار عرضه خواهد کرد. در مدل ‌های کنونی در قاب پشت گوشی از چرم دست‌ساز ایتالیایی استفاده شده است.

مطمئنا دوستداران محیط زیست و طرفداران حقوق حیوانات علاقه‌ای به خرید این نوع تلفن‌های همراه نداشته و اعتراض خود را نیز به گوش خواهند رساند. به‌نظر می‌رسد نسخه‌های محدود این تلفن‌همراه که در بردارنده‌ی قاب پشتی با پوست کروکودیل هستند، قیمت بالاتری خواهند داشت. شاید پرداخت 2400 دلار برای تلفن‌همراهی با مشخصات Z10 از نظر برخی کاری نه‌چندان عاقلانه به نظر برسد.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات