مقایسه و بررسی کیفیت صفحه نمایش Samsung Galaxy S2 و HTC Sensation

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۷
مطالعه 3 دقیقه
نتیجه حاصل از مقایسه صفحه‌نمایش دو گوشی HTC Sensation با Samsung Galaxy S2 بسیار جالب است. هر دو گوشی دارای سیستم عامل اندروید بوده و از قوی ترین گوشی های بازار محسوب می‌شوند. اگر طرفدار مطلق HTC یا Samsung هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مطلب را ادامه دهید، چراکه به‌زودی متوجه خواهید شد گوشی مورد علاقه شما چه ایراداتی خصوصا در نمایش تصاویر مختلف دارد.
تبلیغات

پیش‌تر گوشی های HTC Sensation و Samsung Galaxy S2 را به‌طور جداگانه مورد بررسی قرار دادیم. ولی این دو گوشی را با هم مقایسه نکردیم. در ادامه قصد داریم این دو گوشی را با هم مقایسه کنیم.

برای مشاهده بررسی کامل گوشی Galaxy S2 و مقایسه آن با سایر گوشی‌ها می‌توانید این لینک را مشاهده کنید.

htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_14

گوشی سامسونگ Galaxy S2 کمی بزرگ است و برای قرار دادن در جیب خیلی مناسب نیست.

صفحه‌نمایش هر دو گوشی با کیفیت است. رزولوشن HTC معادل 960x540 است، ولی رزولوشن S2 کمتر از رزولوشن HTC است. با این وجود سامسونگ مفتخر است که از صفحه‌نمایش Super AMOLED Plus با رزولوشن 800x480 ساخت خودش استفاده می‌کند.

جهت آشنایی با نمایشگرهای Super AMOLED Plus و تفاوت آن با نمایشگرهای دیگر به مقاله "بررسی انواع نمایشگرهای Retina، Super AMOLED و Super AMOLED Plus" مراجعه کنید.

ما تصمیم گرفتیم کیفیت این دو صفحه‌نمایش را بیشتر بررسی کنیم. ابتدا کیفیت آن‌ها را در حالتی استفاده از مرورگر هایشان بررسی می‌کنیم:

htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_13

وقتی که شما سایتی را با مرورگر گوشی Sensation مشاهده می‌کنید، نیازی به بزرگنمایی آن نیست. نوشته ها به خوبی قابل خواندن هستند. ولی وقتی صفحات وب را با مرورگر گوشی Galaxy S2 مشاهده می‌کنید، با بزرگ کردن متون بهتر می‌توانید آن را ببینید. علاوه بر این با اینکه Galaxy S2 در نمایش رنگ‌ها بسیار موفق است ولی ظاهراً نمی تواند رنگ سفید را به خوبی نمایش دهد.

htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_11

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید Galaxy S2 قسمت سفید رنگ صفحات وب را خیلی خوب نمایش نمی دهد. درحالی‌که Sensation رنگ سفید را به روشنی نمایش می‌دهد.

htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_15-580x325

با وجود برتری HTC در نمایش رنگ سفید، کنتراست و کیفیت رنگ‌ها در صفحه‌نمایش گوشی سامسونگ بیشتر است. رنگ سیاه در S2 بسیار عمیق است و در مقایسه با Sensation کاملاً برتری دارد. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که رنگ‌های HTC به اندازه کیفیت رنگ‌های S2 نیست.

htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_7

گالاکسی در نور مستقیم نیز رفلکس زیادی ندارد و تصاویر در روز به خوبی قابل مشاهده هستند در حالیکه Sensation در نور مستقیم کمی بازتاب نور داشته و نمی‌توان صفحه آن را به خوبی مشاهده کرد. در ادامه تصاویر بیشتری از مقایسه ظاهری دو گوشی مشاهده می‌کنید.

اگر پس از این بررسی ها، گوشی HTC Sesation نظرتان را جلب کرده، می‌توانید بررسی کامل آن را در این لینک مشاهده کنید.

منبع: SlashGear

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات