اولین گوشی Window Mobile 7 یک ماه دیگر در بازار خواهد بود.

سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۴
مطالعه 3 دقیقه
مایکروسافت دیروز بصورت رسمی سیستم عامل Windows Phone 7 خود را منتشر کرد و تا پایان سال 2010 میلادی، شرکت های HTC, LG, Dell  و  Samsung گوشی های مجهز به این سیستم عامل را وارد بازار خواهند کرد. تمام 9 گوشی عرضه شده با Windows Mobile 7 مجهز به پردازنده Qualcomm Snapdragon خواهند بود. اولین گوشی مجهز به این WinPho 7 یک ماه دیگر عرضه خواهد شد.
تبلیغات

در Windows Mobile 7 برای سازگاری با Microsoft Outlook و Microsoft Exchange قابلیت های برای مصرف کنندگان اضافه شده است.

Deb Sommer مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت گفت: "در طراحی و ساخت سیستم عامل Windows Mobile 7 تجربه و نظرات مشتریان در اولیت بوده است و برای  ادامه این هدف، مایکروسافت ابتدا با سرویس دهنده های مطرح مخابراتی دنیا قرار داد بسته است و باقی سرویس دهنده های مخابراتی را در نیمه اول سال 2011 انتخاب خواهند شد "

خصوصیات نرم افزاری WinPho 7

دارندگان گوشی های Windows Phone 7 می توانند از قابلیت پخش فایل های صوتی Mp3 از طریق سرویس Zune مایکروسافت بهره مند شوند. همچنین دکمه اختصاصی برای استفاده از موتور جستجوی Bing قرار داده شده که امکان جستجو در فضای وب، استفاده از نقشه جهان و قابلیت های دیگر را در دسترس استفاده کننده قرار می دهد.

منوی Start قابلیت سفارشی شدن دارد و کاربر می توانند تغییرات مورد علاقه خود را در ظاهر آن ایجاد کند، عناوین بصورت دانیامیک هستند و به راحتی جابجا می شوند. عناوین می توانند بصورت آنلاین بروز رسانی شوند بعنوان مثال: اخرین اخبار، گزارش آب و هوا، قرار ملاقات های شما و لیست دوستان شما در شبکه های اجتماعی همگی بصورت آنلاین بروز رسانی می شوند. کاربر می تواند خود نیز یک Live Title یا عنوان زنده ایجاد کند تا بصورت آنلاین بروز رسانی شود.

سرویس FindMyPhone روی Windows Live به همراه گوشی های داری WinPho 7 بصورت مجانی ارائه می شود. سرویس FindMyPhone این امکان را فراهم می کند که اگر گوشی خود را گم کردید از راه دور صدای زنگ موبایل خود را بصدا دراورید و یا آن را قفل کنید. همچنین از طریق این سرویس می توانید از راه دور اطلاعات کوشی خود را پاک کنید، ویا می توانید محل دقیق گوشی شما را برروی نقشه مشاهده نمایید. همه این امکانات از راه دور و بدون دسترسی به گوشی خود قابل انجام است بشرطی که گوشی شما به اینترنت دسترسی داشته باشد.

با WinPho 7 می توانید از دیگر امکانات Windows Live نیزاستفاده کرد. تصاویر خود را بصورت آنلاین مدیریت کنید، از تقویم آنلاین Windows Live استفاده کنید و نوشته های خود را از طریق OneNote Mobile مدیریت کنید.

Vipin Jain مدیرعامل  Retrevo (تولید کننده نرم افزارهای موبایل) در مورد WinPho 7 گفت: "مایکروسافت امکاناتی را برای طراحان و سازندگان نرم افزار فراهم کرده است که کار برای آنها بسیار آسان شده است "

بازی های مختلف برای دخترها و پسرها

مایکروسافت سعی کرده است WinPho 7 را به پلتفرم بازی تبدیل کند. Electronic Arts یکی از بزرگترین تولید کننده های بازی های کامپیوتری قرار است برای WinPho 7 بازی بسازند. Tetris و Monopoly و The Sims 3 و Need for Speed Undercover جزء  لیست عناوین بازی های است که برای  Windows Mobile 7  عرضه خواهد شد.

همچنین تولید کنندهای دیگر بازی، همچون استودیوهای مایکروسافت، Konami، Namco Bandai, PopCap و THQ قرار است هر هفته عناوینی را برای WinPho 7 به بازار عرضه کنند.

درحال حاضر مایکروسافت در بازار تلفن های همراه از رقیبان خود iPhone و Android عقب افتاده است. Windows Mobile 6 و نسخه بعدی آن 6.5 موفقیت چندانی در بازار بدست نیاوردند ولی مایکروسافت امیدوار است با عرضه Windows Mobile 7 سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند. استقبال، محبوبیت و میزان فروش گوشی های مجهز به سیستم عامل Windows Mobile 7 در چند هفته آینده مشخص خواهد شد.

منابع: Technewsworld | ZDNet

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات