چگونه روی آیفون، برنامه های گران قیمت را به صورت رایگان نصب کنیم- Jailbreak

چگونه روی آیفون، برنامه های گران قیمت را به صورت رایگان نصب کنیم- Jailbreak

اگر از محصولات کمپانی Apple استفاده می‌کنید، حتماً می دانید که نمی‌توانید به‌راحتی روی دستگاه‌های خود برنامه‌های Crack شده یا پولی را نصب کنید. در ادامه ما نحوه شکستن قفل گوشی و ریختن برنامه‌های دلخواهتان را به شما آموزش داده و برنامه‌های متنوعی که می‌توانید روی گوشی(یا سایر محصولات اپل) خود بریزید را دراختیار شما قرار خواهیم داد.

پیش از آغاز مقاله توضیحات مختصری راجع به عبارت JailBreak خدمت شما ارائه می‌کنیم تا مفهوم آن‌ها را بدانید و پیش از اغاز کار اشکالات احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیاید را بشناسید:

JailBreak کردن

بسیاری از برنامه هایی که امروزه روی گوشی های مختلف نصب می‌شوند Crack شده هستند. در واقع اگر بخواهید این App ها را به صورت عادی (و قانونی) تهیه کنید باید پول بپردازید. اما با Jailbreak کردن گوشیتان، می‌توانید برنامه‌های Crack شده زیادی را که در App Store برای خرید آن‌ها باید پول زیادی پرداخت کنید ، به صورت رایگان روی گوشی نصب کنید. توجه کنید که Jailbreak با Unlock فرق دارد. یعنی اگر گوشی خود را به‌تازگی Update کردید و این گوشی سیم‌کارت شما را قبول نمی‌کند، باید آن را Unlock کنید تا سیم‌کارت را بشناسد ولی Jailbreak تنها مربوط به برنامه‌ها ریختن App های Crack شده است. گوشی های Apple که شما تهیه کردید و در ایران قابل استفاده هستند، Unlocked شده هستند و نیازی به Unlock مجدد ندارند.

ریسک انجام کار چقدر است و آیا ممکن است گوشی غیرقابل استفاده شود؟

اگر حین انجام کار مشکلی پیش آمد شما می‌توانید عملیات را مجددا آغاز کنید. یعنی اینکه قطع شدن عملیات به گوشی شما صدمه نمی زند ولی باید مجددا عملیات را از ابتدا آغاز کنید. ضمنا پیش از آغاز کار شما از دستگاه خود Backup خواهید گرفت تا مطمئن باشید هیچ اتفاقی برای برنامه‌ها و اطلاعات دستگاه شما نمی افتد.

نهایتا اگر موفق به انجام آنلاک و JailBreak گوشی نشدید، می‌توانید با صرف هزینه 20 هزار تومان به مراکز فروش و خدمات Apple رفته و گوشی خود را ‌Unlock و JailBreak کنید و از App Center بزرگ ما استفاده کنید.

گروه زومیت به‌زودی App Center بزرگ خود را که مخصوص محصولات Apple و سیستم عامل های اندروید است افتتاح خواهد کرد و اگر Apple خود را Jailbreak نکرده باشید نمی‌توانید از این App Center بهره ببرید.

توجه کنید: مسئولیت انجام این کار با خود شما است و با اینکه عملیات ساده‌ای است، ولی اگر تصور می‌کنید از عهده انجام آن بر نمی آیید، Jailbreak کردن گوشی را به متخصصان این امر بسپارید.

برای اینکه بتوانید کار خود را به صورت کامل انجام دهید ممکن است نیاز به اینترنت بی‌سیم داشته باشید(GPRS یا استفاده از مودمی که Access Point دارد). بنابراین پیش از آغاز کار همه جوانب را بسنجید تا به دردسر نیافتید.

اگر تصمیم خود را گرفتید و قصد دارید دستگاه خود را مجهز به App های مختلف کنید و 20 هزار تومان خود را هم نزد خود نگه دارید، به صفحه بعد رفته و همگام با ما، کار خود را آغاز کنید.


نحوه به‌روزرسانی iTunes و Backup گرفتن از اطلاعات

حتی اگر قصد ندارید دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید یا آن را JailBreak کنید، این دو مرحله را باید پشت سر بگذارید. اگر iTunes شما آپدیت نباشد حتی نمی‌توانید برنامه‌های رایگان را دریافت کنید. در صورتی هم که Backup نگیرید دستگاه شما با بروز هر مشکل ممکن است اطلاعات خود را از دست بدهد.

iTunes خود را به روز کنید و از همه مطالب دستگاه خود Backup بگیرید

how-to-jailbreak-update-itunes-1-2

ابتدا چک کنید که دستگاه به PC متصل نباشد. برای به‌روزرسانی iTunes کافی است، از منو گزینه Help و سپس Check for update را انتخاب کنید . اگر itunes جدیدتری هم عرضه شده باشد، iTunes از شما می پرسد که آیا می‌خواهید آن را دانلود کنید. توجه کنید که نسخه جدید ورژن گوشی را آپدیت نکنید.

how-to-jailbreak-update-backup-completing

پس از اینکه Update به پایان رسید، دستگاه خود را به PC متصل کنید تا iTunes آن را بشناسد. بعد از اینکه Apple شما با iTunes کاملاً Sync شد (کمی صبر کنید تا دستگاه Sync شود) به قسمت Device رفته و روی نام دستگاه کلیک راست کنید و گزینه Backup را انتخاب کنید.

how-to-jailbreak-update-backup-3-4

با مشاهده روند زیر در قسمت بالای iTunes، متوجه می شوید که از اطلاعات شما، نسخه پشتیبانی تهیه شده است.

how-to-jailbreak-update-backup-completing

اگر زمانی نیاز داشتید اطلاعات خود را به حالت قبلی در بیاورید، تنها کافی است به جای Backup روی Restore کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود و با فشردن دکمه Restore ، دستگاه Apple شما به شکلی که از آن Backup گرفته بودید، باز خواهد گشت.مانند تصویر زیر

how-to-jailbreak-restoring

در این مرحله Apple شما خاموش می‌شود. پس با دیدن لوگوی Apple روی دستگاه نترسید. کمی منتظر بمانید تا دستگاه روشن شود.

ابتدا در iTunes خود در منوی سمت چپ، در قسمت Device ،روی نام دستگاه iPhone خود کلیک کنید تا مشخصات و ورژن آن را مشاهده کنید.

how-to-jailbreak-see-version-5

حالا با توجه به ورژن، از جدولی که در این لینک قرار داده شده ، نرم افزار لازم برای JailBreak گوشی را انتخاب کرده و اگر Greenpoison یا Limer1n است آن را دانلود کنید. اگر نرم‌افزاری که برای شما وجود دارد، RedSnow است باید به شما بگوییم که این Jailbreak موقتی است و نباید بگذارید گوشیتان خاموش شود. با خاموش شدن گوشی، JailBreak هم می پرد. بنابراین ما فقط آموزش های Greenpoison و Limera1n را به شما ارائه می‌کنیم و اگر باید قفل گوشی خود را با RedSnow بشکنید، در بخش نظرات اعلام کنید تا آن را جداگانه خدمت شما ارائه کنیم.

اما اگر باید از GreenPoison یا Limera1n استفاده کنید، یک Jailbreak دائم خواهید داشت.

برنامه مورد نظر را دانلود کرده و با توجه به دستورالعمل زیر پیش بروید.

دستورالعمل مربوط به GreenPoision

اگر نرم‌افزاری که باید با آن دستگاه خود را JailBreak کنید، در جدول با نام GreenPoison مشخص شده، ابتدا آن را از لینک داده شده، دانلود کنید.

حالا دستگاه را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه را اجرا کنید. طبق دستوراتی که برنامه می‌دهد و در ادامه و بعد از عکس توضیح دادیم، عمل کنید تا دستگاه به حالت DFU Mode برود. همان‌طورکه مشاهده می‌کنید بعد از قسمت Get ready to start کار شما آغاز می‌شود.

GreenPois0n-4.2.1

Press and hold the sleep button: ابتدا ثانیه شمارها به شما می گویند که دکمه Sleep را نگه دارید.

Continue holding sleep, Press and hold home: در مرحله بعد شمارش، همچنان که Sleep را نگه داشته اید ، باید دکمه Home را هم نگه دارید.

Release sleep button, Continue holding home: در مرحله آخر شمارش دکمه Sleep را رها کنید ولی همچنان Home را نگه دارید. انجام این سه مرحله باعث می‌شود دستگاه به حالت DFU برود.

اگر کارها را به موقع و بدون عجله انجام دهید و اگر دستگاه با موفقیت به DFU Mode برود، برنامه GreenPoison شروع به JailBreak دستگاه می‌کند.

اگر در انجام این مراحل مشکلی پیش آمد، مجددا گوشی را روشن کنید و کار خود را از ابتدا آغاز کنید. بعد از اتمام Jailbreak یک App روی دستگاه شما نصب می‌شود که Loader نام دارد.

حالا نوبت به نصب Cydia است. تا Cydia روی دستگاه نصب نشود، Jailbreak شما کامل نشده است. بنابراین به اینترنت وصل شوید و روی Loader کلیک کنید و منتظر بمانید تا Cydia نصب شود. (اگر نحوه اتصال به اینترنت را نمی دانید روی این لینک کلیک کنید)

how-to-jailbreak-loader-is-ready2

حالا دستگاه شما JailBreak شده و می‌توانید از هزاران App رایگان در اینترنت لذت ببرید.

و اما اگر نرم‌افزاری که باید با آن دستگاه را Jailbreak کنیدLimera1n باشد:

مراحل کار دقیقاً مشابه Jailbreak کردن با GreenPoison است و فقط ظاهر گرافیکی کار کمی متفاوت است.

برنامه مورد نظر را از جدول مشخص شده دانلود کرده و با توجه به دستورالعمل زیر پیش بروید.

دستورالعمل مربوط به Limera1n

اگر نرم‌افزاری که باید با آن دستگاه خود را JailBreak کنید، در جدول با نام Limera1n مشخص شده، ابتدا آن را از لینک داده شده، دانلود کنید.

حالا دستگاه را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه را اجرا کنید.

LimeRa1n-make-it-ra1n

طبق دستوراتی که برنامه می‌دهد و در ادامه نیز توضیح دادیم، عمل کنید تا دستگاه به حالت DFU Mode برود. همان‌طورکه مشاهده می‌کنید بعد از قسمت اول که یک ثانیه شمار چند ثانیه ای است، کار شما آغاز می‌شود.

LimeRa1n-Hold-Home-Power

Press and hold the sleep button: ابتدا ثانیه شمارها به شما می گویند که دکمه Sleep را نگه دارید.

Continue holding sleep, Press and hold home: در مرحله بعد شمارش، همچنان که Sleep را نگه داشته اید ، باید دکمه Home را هم نگه دارید.

Release sleep button, Continue holding home: در مرحله آخر شمارش دکمه Sleep را رها کنید ولی همچنان Home را نگه دارید. انجام این سه مرحله باعث می‌شود دستگاه به حالت DFU برود.

LimeRa1n-in-DFU-mode

اگر کارها را به موقع و بدون عجله انجام دهید و اگر دستگاه با موفقیت به DFU Mode برود، برنامه Limera1n شروع به JailBreak دستگاه می‌کند.

اگر در انجام این مراحل مشکلی پیش آمد، مجددا گوشی را روشن کنید و کار خود را از ابتدا آغاز کنید. بعد از اتمام Jailbreak یک App روی دستگاه شما نصب می‌شود که Limera1n نام دارد. این App می‌تواند Cydia را برای شما نصب کند.

LimeRa1n-on-iPhone-4-e1286662454942

حالا نوبت به نصب Cydia است. تا Cydia روی دستگاه نصب نشود، Jailbreak شما کامل نشده است. بنابراین به اینترنت وصل شوید و روی آیکون Limera1n کلیک کنید و منتظر بمانید تا Cydia نصب شود. (اگر نحوه اتصال به اینترنت را نمی دانید روی این لینک کلیک کنید)

Install-Cydia-with-LimeRa1n-e1286662831207

اگر در جدول دسته‌بندی ها، نرم افزار Jailbreak دستگاه شما، Redsnow باشد باید بعد از Jailbreak دستگاه، آن را خاموشن نکنید زیرا این Jailbreak موقت بوده و پس از خاموش کردن، مجددا به حالت اول باز می‌گردد. بنابراین ممکن است به مشکلات زیادی بر بخورید یا برنامه‌های نصب شده روی دستگاهتان پس از خاموش شدن پاک شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم صبر کنید تا Jailbreak دائمی برای دستگاه شما عرضه شود و آن را روی سیستم خود نصب کنید.

پس از Jailbreak کردن دستگاه خود برای ریختن برنامه‌ها از PC به iPhone باید نرم افزار PCSuite را از این لینک دانلود کنید. حجم این نرم افزار کمی زیاد است. آن را نصب کنید و در مقاله بعدی از برنامه‌ها و App های بخش App Center استفاده کنید. اگر لینک داده شده برای شما مفید نبود به این سایت رفته و لینک مورد نظر خود را دانلود کنید:

http://download.pandaapp.com

این برنامه به زبان چینی است و برای تبدیل آن به زبان English بعد از دانلود و نصب، باید دکمه Eject که در تصویر مشخص شده را کلیک کنید و سپس Select Language و English را کلیک کنید.

pc-suite-language

اگر سؤال یا مشکلی در این زمینه دارید در بخش نظرات مطرح بفرمایید.

قیمت گوشی، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع گوشی‌های مختلف نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع برندهای گوشی در کنار گالری تصاویر رسمی محصولات همگی در این بخش دردسترس شما خواهد بود.

منبع: Zoomit

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده