Qualcomm کارخانه تولید نمایشگر راه اندازی می کند

Qualcomm کارخانه تولید نمایشگر راه اندازی می کند

Qualcomm یکی از مطرح ترین تولید کننده های پردازنده موبایل است و بسیاری از تلفن های هوشمند، تبلت ها و وسایل الکترونیکی پرتابل مجهز به پردازنده های Qualcomm هستند. این شرکت قصد دارد، یک میلیارد دلار برای راه اندازی کارخانه جدید و تولید نمایشگر ابزارهای پرتابل سرمایه گذاری کند. نمایشگرهای تولیدی این کارخانه بسیار ارزان تر از نمایشگرهای امروزی خواهند بود.

کارخانه جدید Qualcomm قرار است نمایشگرهای تمام رنگی از نوع چندلمسی تولید کند. نمایشگرهای تولیدی این شرکت تایوانی در کتاب خوان، تبلت، تلفن همراه و غیره استفاده خواهند شد.

Qualcomm از دو فناوری مختلف در ساخت نمایشگرهای خود که Mirasol نام دارد استفاده خواهد کرد نمایشگرهای تولیدی این شرکت قرار است بدون نور پس زمینه تکار کنند و  تصویر نیز در نور خورشید به خوبی قابل مشاهده باشد.

نمایشگر یکی از گران قیمت ترین قطعات گوشی های تلفن، تبلت و دیگر لوازم الکترونیکی است و نقش اساسی در قیمت این وسایل دارد، قرار است قیمت نمایشگرهای Qualcomm بسیار ارزان تر از نمایشگرهای امروزی باشد، در نتیجه قیمت این وسایل کاهش چشم گیری خواهد داشت. البته نمایشگرهای Qualcomm قرار نیست رقیب نمایشگرهای OLED کره ای باشد چون برای وسایل کم مصرف و در برخی از تلفن های همراه و یا کتاب خوان ها استفاده خواهند شد.  این در حالی است که نمایشگرهای OLED در تلفن های هوشمند گران قیمت و تلویزیون های با کیفیت استفاده خواهند شد.

انتظار می رود با ورود نمایشگرهای Qualcomm تلفن های هوشمند اندروید با قیمت حدود 150 دلار وارد بازار شود.

منابع: CPU | Into Mobile

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده