کوچک‌ترین گوشی 5G دنیا ۱۲ گیگابایت رم دارد و از تراشه Dimensity 7300 استفاده می‌کند

یک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تصویری از گوشی یونی‌هرتز مدل Jelly Max روی کیبورد
یونی‌هرتز قصد دارد گوشی جدیدی با طراحی کامپکت، باتری پرظرفیت و پشتیبانی از شبکه‌ی 5G معرفی کند.
تبلیغات

شرکت یونی هرتز با انتشار چندین تیزر، مشخصات کلیدی گوشی جدید خود با نام Jelly Max را به نمایش گذاشت. طبق ادعای یونی‌هرتز، گوشی Jelly Max کوچک‌ترین گوشی 5G دنیا خواهد بود.

مشخصات پردازنده، رم و فضای ذخیره‌سازی گوشی یونی‌هرتز مدل Jelly Max
مشخصات باتری و توان شارژ گوشی یونی‌هرتز مدل Jelly Max

قلب تپنده‌ی گوشی یونی هرتز مدل Jelly Max، پردازنده‌ی دیمنسیتی ۷۳۰۰ همراه‌ با ۱۲ گیگابایت رم از نوع LPDDR5 و ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی از نوع UFS 3.1 است. گوشی جدید یونی‌هرتز در پردازش‌های CPU و GPU-محور، به‌ترتیب ۵۴ و ۸۷ درصد سریع‌تر از نسل پیشین خود یعنی Unihertz Jelly Star عمل می‌کند.

انرژی گوشی جدید یونی‌هرتز را باتری ۴٬۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی با پشتیبانی از شارژ سریع ۶۶ واتی تأمین می‌کند که طبق ادعای شرکت تنها در ۲۰ دقیقه باتری گوشی را از صفر تا ۹۰ درصد شارژ می‌کند.

اطلاعاتی در ارتباط با اندازه‌ی دقیق نمایشگر و ابعاد گوشی جدید یونی‌هرتز در دست نیست. با توجه به تیزر منتشر‌شده (عکس کاور مقاله) و مقایسه‌ی ابعاد گوشی با کیبورد موجود در تصویر، به‌نظر می‌رسد که گوشی جدید یونی‌هرتز ابعادی مشابه با آیفون ۱۳ مینی خواهد داشت که در مقایسه‌ با ابعاد کوچک و نمایشگر ۳ اینچی نسل پیشین خود، جهشی بزرگ محسوب می‌شود.

هنوز اطلاعاتی در ارتباط با تاریخ رونمایی و قیمت گوشی جدید یونی‌هرتز در دست نیست؛ اما یونی‌هرتز می‌گوید به‌زودی در پلتفرم کیک‌استارتر، کمپینی برای سرمایه‌گذاری جمعی برگزار خواهد کرد. علاوه بر این، شایعات می‌گویند که یونی‌هرتز در حال توسعه‌ی گوشی جدیدی با صفحه‌کلید فیزیکی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات