«تابستان تاشدنی‌ها» در راه است؛ کدام گوشی‌ها معرفی می‌شوند؟

یک‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
زاویه ۹۰ درجه نمایشگر موتورولا ریزر ۴۰ اولترا
در تابستان پیش رو شاهد رونمایی انبوهی از گوشی‌های تاشدنی از برند‌های مختلفی مانند سامسونگ و موتورولا خواهیم بود.
تبلیغات

بازار گوشی‌های تاشدنی اندرویدی همچنان در حال رشد است و برای دومین سال متوالی، شاهد تابستانی پر از محصولات جدید هستیم. در این مطلب، نگاهی به گوشی‌های تاشدنی مورد انتظار در تابستان ۲۰۲۴ خواهیم داشت.

موتورولا از عرضه‌ی نسل جدید گوشی‌های تاشدنی ریزر ۲۰۲۴ در تاریخ ۵ تیر خبر داده است. انتظار می‌رود این شرکت جانشین‌هایی برای هر دو مدل ریزر پلاس و ریزر ۲۰۲۳ معرفی کند. احتمالاً مدل پرچم‌دار این سری به لنز تله‌فوتو مجهز می‌شود و نمایشگر جانبی و مشخصات فنی‌ آن نیز ارتقا خواهد یافت.

مدل ارزان‌تر گوشی موتورولا مدل ریزر (احتمالاً با نام ریزر ۵۰ و ریزر ۵۰ اولترا) هم به‌احتمال زیاد از نمایشگر جانبی با اندازه‌ی کامل بهره‌مند خواهد شد.

تقریباً تمامی شایعات احتمال می‌‌دهند تا در ۲۰ تیر شاهد رونمایی گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ درکنار ساعت هوشمند سامسونگ و گلکسی رینگ باشیم.

پیش‌بینی می‌شود در گلکسی زد فولد ۶ شاهد اولین تغییر اساسی در طراحی گوشی تاشدنی کتابی شکل سامسونگ پس از سه نسل باشیم. انتظار می‌رود سخت‌افزار این گوشی به‌روز شود و ابعاد جدیدی را در حالت باز و بسته ببینیم.

احتمالاً گلکسی زد فلیپ ۶ شباهت زیادی به زد فلیپ ۵ داشته باشد و تنها شاهد باتری بزرگ‌تر و برخی تغییرات جزئی در آن باشیم. برخلاف سال ۲۰۲۳، عرضه‌ی دو محصول با تأخیر مواجه شده است و احتمالاً هر دو مدل شامل افزایش قیمت خواهند شد.

گوشی‌ تاشدنی گوگل، یعنی پیکسل فولد، هم با نام احتمالی جدید «پیکسل ۹ پرو فولد» در مهرماه به‌همراه گوشی‌‌های سری پیکسل ۹ عرضه شود.

گوشی تاشدنی وان‌پلاس اوپن نیز ظاهراً تا اوایل سال ۲۰۲۵ جانشینی نخواهد داشت. عرضه‌ی نسل جدید اوپو فایند N یا فاید N فلیپ نیز تا سال آینده به تعویق افتاده است.

انتظار می‌رود گوشی‌های تاشدنی دیگر از سایر برندها نیز به‌ترتیب معرفی شوند. آنر به‌تازگی مجیک وی فلیپ را در چین رونمایی کرده است و انتظار معرفی مدل تاشدنی کتابی‌شکل جدیدی را داریم. Blackview نیز در نمایشگاه MWC یک گوشی تاشدنی رونمایی کرد که طی چند ماه آینده روانه‌ی بازار خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات