آموزش قدم به قدم استفاده از iPhone – دانلود و نصب برنامه های رایگان از iTunes

آموزش قدم به قدم استفاده از iPhone – دانلود و نصب برنامه های رایگان از iTunes

در قسمت قبل، آموزش ساخت اکانت در iTunes را با هم مرور کردیم. اگر موفق به ساخت یک Account برای خود نشدید مشکل خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. در این قسمت آموزش دانلود و نصب برنامه های رایگان از iTunes را به شما آموزش می دهیم.

اگر هنوز اقدام به ساخت اکانت برای خود نکردید، باید قبل از شروع دانلود و نصب برنامه، یک اکانت داشته باشید. بنابراین باید ابتدا این مقاله را مشاهده کنید و اگر به مشکل برخوردید در قسمت کامنت ها اطلاع دهید.

همانطور که می دانید بخشی از درآمد کمپانی Apple از فروش Application ها یا برنامه هایی است که ممکن است برای شما جذاب باشد. برای استفاده از بعضی از برنامه ها در App Store یا فروشگاه برنامه ها، باید پول پرداخت کنید. ولی بعضی از برنامه ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

ما در این مقاله نحوه دریافت App های رایگان را به شما آموزش می دهیم ولی دریافت و نصب App های غیر رایگان نیاز به JailBreak گوشی آیفون دارد که در مقالات آتی به آموزش آنها خواهیم پرداخت. بنابراین این مقاله را تنها به نصب برنامه های رایگان آیفون اختصاص می دهیم.

برای نصب برنامه ها به چه چیزی نیاز داریم؟

قبل از اینکه شروع به دانلود و نصب برنامه کنید، باید قبلترشگن خود را روشن کنید. همچنین می توانید از وی**پی**ان هم استفاده کنید. در هر دو حالت IP شما تغییر می کند و iTunes نمی تواند تشخیص دهد که شما از ایران هستید و به همین علت می توانید برنامه ها را دانلود یا نصب کنید. اگر در هر قسمت کار با Error شماره 1009 مواجه شدید بدانید ‌iTunes متوجه شده که IP شما از ایران است و جلوی دانلود را گرفته است. بنابراین باید IP خود را به هر طریق تغییر دهید.( در صورتی که متوجه منظور این قسمت نمی شوید، می توانید با ارسال ایمیل سئوال بفرمایید تا توضیحات کامل به شما ارائه شود)

نکته) توجه کنید که فعلا iPhone خود را به iTunes وصل نکنید. چون ممکن است در بین کار دچار مشکل شوید.

how-to-install-free-apps-in-itunes

بعد از طی کردن این مرحله و تغییر IP ، ابتدا iTunes خود را باز کنید و روی گزینه iTunes Store که با شماره1 نمایش داده شده، کلیک کنید.

در قسمت Search که با شماره2 نمایش داده شده، عبارت "ifarsi" را تایپ کنید.

نکته: ifarsi برنامه دیکشنری فارسی به انگلیسی و بالعکس است. می توانید هر برنامه رایگان دیگر را جست جو کنید یا از عبارت Free App یا Free Game استفاده کنید.

دو برنامه یا App یافت شد. برنامه iFarsi: Persian(Farsi) Dictionary که با شماره3 هم مشخص شده، برنامه مورد نظر ماست. روی دکمه Free که با شماره 3 مشخص شده کلیک کنید تا صفحه ای که اکانت و رمز عبور شما را درخواست می کند، باز شود. (اگر این صفحه باز نشد، یعنی شما قبلا وارد اکانت خود شده اید و لازم به درج مجدد ایمیل و پسورد خود ندارید و می توانید از مراحل 4 تا 6 بگذرید و به قسمت "شروع دانلود" بروید)

install-free-app-appid-pass-get

در کادری که با شماره4 مشخص شده، ایمیل خود و در کادر شماره5 رمز عبور خود را وارد کنید. سپس دکمه Get که با شماره6 مشخص شده را کلیک کنید. صبر کنید تا برنامه شما دانلود شود. در این مرحله در قسمت بالای iTunes باید روند دانلود را که مشابه تصویر زیر است مشاهده کنید.

installing-install-free-app-itunes-free-app

شروع دانلود

زمانی که دانلود کامل شد، در قسمت LIBRARY روی گزینه App که با شماره7 نشان داده شده کلیک کنید تا ببینید برنامه شما به لیستApp  های شما اضافه شده است.

install-free-app-your-app-in-itunes

مانند iFarsi که در لیست برنامه ها همانطور که در شماره8 مشخص شده، اضافه شده است.

حالا وقت نصب کردن گوشی به کامپیوتر و انتقال برنامه به گوشی است. پس گوشی خود را توسط کابل USB مخصوص Apple به سیستم متصل کنید.

install-free-app-authorize-this-computer

گزینه Store با شماره 9 و سپس Authorize This Computer  که در تصویر با شماره 10 نشان داده شده را کلیک کنید. ممکن است در این مرحله مجددا ایمیل و رمزعبور شما پرسیده شود و یا ممکن است به شما پیغام زیر به شما داده شود.

در هر دو حالت شما کار خود را به درستی انجام داده اید.

پس از اتصال گوشی به سیستم، مطابق تصویر زیر، در منوی سمت چپ می توانید نام خود را مانند شماره11 مشاهده کنید.

installing-install-free-app-sync-apply

روی این قسمت کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود گزینه Sync App شماره12 را تیک بزنید. اگر برنامه ای که دانلود کردید تیک نخورده مانند شماره13 آن را تیک بزنید.

گزینه Automatically sync new apps را مانند شماره14 تیک بزنید و سپس دکمه شماره15 یعنی Apply را کلیک کنید. کمی صبر کنید این دکمه تبدیل به Sync میشود. دکمه Sync را کلیک کنید. حالا آیفون خود را چک کنید، برنامه باید به گوشی شما وارد شده باشد.

اکنون می توانید از برنامه ای که نصب کرده اید لذت ببرید. سئوالات، مشکلات و پیشهادات خود را با ما در میان بگذارید.

تهیه شده توسط زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید