وداع با گوشی خاطره‌انگیز؛ آیفون 5s «منسوخ» شد

شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
آیفون 5s گلد از نمای پشت روی میز
اپل فهرست دستگاه‌های منسوخ‌ خود را به‌روزرسانی کرد و حالا گوشی خاطره‌انگیز آیفون 5s نیز به فهرست مذکور اضافه شده است.
تبلیغات

اپل سه تغییر در فهرست محصولات قدیمی و منسوخ خود ایجاد کرد و از امروز آیفون 5s، آیپاد تاچ نسل ۶ و یکی از مدل‌های قدیمی‌ آی مک به‌عنوان محصولات منسوخ‌ در نظر گرفته می‌شوند.

اپل اکنون آیفون 5s را در سراسر جهان به‌عنوان محصولی منسوخ در نظر می‌گیرد. این یعنی فروشگاه‌های شرکت مذکور و مراکز خدمات مجاز آن، دیگر تعمیرات یا سایر خدمات سخت‌افزاری را برای آیفون 5s ارائه نمی‌دهند. اپل محصولی را منسوخ می‌داند که از آخرین توزیع آن به بازار، هفت سال گذشته باشد.

آیفون 5s در سپتامبر ۲۰۱۳ (شهریور و مهر ۱۳۹۲) با ویژگی کلیدی حسگر اثر انگشت موسوم‌ به Touch ID معرفی شد که به‌طور یکپارچه در دل دکمه‌ی Home قرار داشت. این دستگاه همچنین از تراشه‌ی A7 بهره می‌برد که اولین سیستم-روی-چیپ ۶۴ بیتی گوشی آیفون محسوب می‌شود.

اپل علاوه‌بر آیفون 5s، آیپاد تاچ نسل ۶ و مدل ۲۰۱۵ آی‌مک ۲۱ اینچی را به فهرست محصولات کلاسیک خود اضافه کرده است؛ زیرا پنج سال از توقف فروش این دستگاه‌ها می‌گذرد. فروشگاه‌های اپل و مراکز خدمات مجاز آن می‌توانند تا دو سال دیگر به ارائه‌ی تعمیرات برای محصولات کلاسیک ادامه دهند، البته تنها درصورتی‌که قطعات لازم در دسترس باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات