اپراتور آمریکایی تماس ماهواره‌ای را به آیفون ۱۲ و مدل‌های جدیدتر اضافه می‌کند

پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
پشت و صفحه نمایش آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو اپل
اپراتور آمریکایی AT&T برای اولین‌بار سرویس پیام‌ و تماس‌ ماهواره‌ای را به آیفون ۱۲ و گوشی‌های جدیدتر اپل اضافه می‌کند.
تبلیغات

سرویس ارتباط ماهواره‌ای اپل در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان و آذر ۱۴۰۱) در جریان معرفی آیفون ۱۴ برای ایالات متحده و کانادا رونمایی شد و پس‌از آن به کشورهای دیگر گسترش یافت. آن سرویس شامل تماس ماهواره‌ای نمی‌شود، اما اپراتور آمریکایی AT&T خبر از ارائه‌ی تماس‌های تصویری از طریق ماهواره داده است.

برخلاف سرویس ماهواره‌ای اپل، ارتباط ماهواره‌ای از طریق اپراتور AT&T شامل تماس تلفنی، پیام‌های متنی و حتی تماس‌های تصویری می‌شود.

سرویس ماهواره‌ای اختصاصی اپل به آیفون‌‌های ۱۴ و بالاتر محدود است؛ زیرا به تراشه‌های رادیویی جدیدی متکی است که تنها در آیفون‌های ۱۴ و بالاتر به‌کار رفته. از طرفی اپراتور AT&T با همکاری AST SpaceMobile قصد دارد ارتباط ماهواره‌ای با گوشی‌های هوشمند را گسترش دهد.

هدف اپراتور AT&T افزایش پهنای باند برای مشترکین خود حتی در مناطق کور، مناطق دورافتاده‌ی روستایی، اعماق جنگل‌ها و سایر مناطق دورافتاده است تا سرویس پیشرفته‌ی ارتباط ماهواره‌ای را ارائه دهد.

سرویس جدید با استفاده از پنج ماهواره‌ی AST که قرار است تابستان امسال به مدار پرتاب شوند، کار خواهد کرد؛ ماهواره‌های بیشتری پس از آن به مدار اضافه خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات