آپدیت جدید پابجی حالت ۱۲۰ فریم‌برثانیه را در گلکسی S24 فعال می‌کند

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
اجرای بازی پابجی روی گلکسی S24
دارندگان گلکسی S24 و چند گوشی دیگر سامسونگ به‌زودی می‌توانند بازی پابجی را با نرخ ۱۲۰ فریم‌برثانیه اجرا کنند.
تبلیغات

طی سال‌های اخیر قدرت گرافیکی گوشی‌های هوشمند به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، اما بازی‌های موبایلی همچنان از این توان بالقوه به‌طور کامل استفاده نمی‌کنند و توسعه‌دهندگان معمولاً از قدرت نمایشگرهای مدرن ازجمله نرخ نوسازی بالا غافل هستند.

امروزه نمایشگرهای ۱۲۰ هرتز در گوشی‌های هوشمند به یکی از ویژگی‌های اصلی تبدیل شده‌اند، اما تعداد بازی‌هایی که از این نرخ فریم پشتیبانی می‌کنند بسیار محدود است. پابجی موبایل که از محبوب‌ترین بازی‌های چندنفره‌ی تاریخ موبایل محسوب می‌شود، به‌زودی از این ویژگی پشتیبانی خواهد کرد.

پابجی که ۶ سال قبل برای اندروید و iOS منتشر شد، تا امروز روی ۹۰ فریم‌برثانیه محدود بوده است، اما این محدودیت به‌زودی رفع خواهد شد. بسیاری از بازیکنان پابجی، به‌ویژه دارندگان مدل‌های پرچمدار گوشی سامسونگ، به‌زودی قادر خواهند بود نبردهای خود را با نرخ ۱۲۰ فریم‌برثانیه و به‌صورت کاملاً روان تجربه کنند.

به‌روزرسانی جدید پابجی موبایل احتمالاً امروز منتشر خواهد شد و قابلیت اجرای بازی با نرخ ۱۲۰ فریم‌برثانیه را به‌ارمغان می‌آورد. طبق اعلام کاربری به‌نام CID، سامسونگ تأیید کرده است که سری گلکسی S24، گلکسی S23 و گلکسی زد فولد ۵ در ازجمله اولین دستگاه‌هایی هستند که از ویژگی مذکور پشتیبانی خواهند کرد.

سامسونگ می‌گوید برای بهینه‌سازی عملکرد پابجی روی گوشی‌های پرچمدارش با استودیوی سازنده‌ی بازی یعنی تنسنت همکاری کرده است. این بهینه‌سازی‌ها در جدیدترین نسخه‌ی سرویس Game Optimization Service (GOS) و اپلیکیشن Game Booster اعمال می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات