این گوشی‌های سامسونگ هیچ آپدیت دیگری دریافت نمی‌کنند

پنج‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
سامسونگ گلکسی ای ۵۱ / samsung galaxy A51
برخی مدل‌های گوشی و تبلت سامسونگ از لیست دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و امنیتی حذف شده‌اند.
تبلیغات

در حالی که گوشی سامسونگ سری گلکسی S24 با وعده‌ی هفت سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری رونمایی شده و نسخه‌‌ی جدید One UI 6 به‌سرعت در میان گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده‌ی سامسونگ در حال گسترش است، غول فناوری کره‌ای پشتیبانی نرم‌افزاری و به‌روزرسانی برخی مدل‌های قدیمی نظیر گلکسی A51 را خاتمه داده است.

سیاست به‌روزرسانی نرم‌افزاری سامسونگ بسته به مدل دستگاه متفاوت است، اما بیشتر محصولات جدید حداقل چهار سال به‌روزرسانی اندروید و پنج سال پچ‌ امنیتی را دریافت می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱، کره‌ای‌ها تصمیم گرفتند که برای محصولات مدل ۲۰۱۹ به بعد، تا سه سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری و چهار سال به‌روزرسانی‌های امنیتی ارائه دهند،‌ بنابراین اکنون زمان پایان آپدیت‌ برخی از این دستگاه‌ها فرا رسیده است.

در آخرین فهرست منتشر شده در مورد برنامه‌ی دریافت آپدیت‌ها، چهار گوشی و تبلت سامسونگ حذف شده‌اند که عبارت‌اند از گلکسی A01، گلکسی A51 (مدل 4G)، گلکسی تب S6 5G و گلکسی W20 5G.

گلکسی A51 یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های میان‌رده‌ است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و تجربه‌ی کلی قابل قبولی را با بودجه‌ای معقول ارائه می‌داد. گلکسی تب S6 5G نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ای از تبلت قدیمی‌تری است که آن هم مدتی پیش از فهرست به‌روزرسانی‌ها کنار گذاشته شد.

گلکسی W20 5G مدل چینی گلکسی زد فولد ۲ است که هنوز در بقیه‌ی جهان به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت می‌کند.

به گفته‌ی سامسونگ، گلکسی A03 و گلکسی تب A8 و گلکسی A51 مدل 5G از برنامه‌ی به‌روزرسانی سه‌ماهه، به دوبار در سال منتقل شده‌اند که گام آخر قبل از پایان پشتیبانی نرم‌افزاری است. سری گلکسی S24 و Xcover 7 و گلکسی تب Active 5 با پشتیبانی ماهانه به فهرست اضافه شده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات