گلکسی S24 در پردازش گرافیکی مچ آیفون ۱۵ پرو را می‌خواباند

پنج‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
بازی با گلکسی S22 اولترا
یک افشاگر ادعا کرده است که تراشه‌ی پرچمدار چهار نانومتری سامسونگ عملکرد گرافیکی بهتری از پردازنده‌ی آیفون ۱۵ پرو خواهد داشت.
تبلیغات

انتظار می‌رود که گوشی‌های پرچمدار سری گلکسی S24 به تراشه‌ی Exynos 2400 مجهز شوند که پیشرفته‌ترین پردازنده‌ی فعلی سامسونگ است. اکنون یک افشاگر ادعا می‌کند که ممکن است تراشه‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ از پردازنده‌ی A17 Pro اپل در گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس سبقت بگیرد.

بر اساس اطلاعاتی که از پست Revegnus در ایکس به دست آمده، تراشه‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ دارای پردازنده‌ی گرافیکی پیشرفته‌ای است که با همکاری AMD طراحی شده و عملکرد بهتری نسبت‌به جی‌پی‌یو A17 Pro نشان می‌دهد.

پردازنده‌ی سه نانومتری A17 Pro دارای ۶ هسته‌ی گرافیکی است و در آزمون بنچمارک گرافیکی AnTuTu موفق به کسب امتیاز ۵۹۰ هزار شده است. به ادعای افشاگر ایکس، اگزینوس ۲۴۰۰ ممکن است به این امتیاز برسد یا حتی از آن عبور کند.

Revegnus اظهار می‌کند که تراشه‌ی مذکور بر اساس فرایند چهار نانومتری تولید خواهد شد و اولین تراشه‌ی سامسونگ با فناوری پیشرفته‌ی پکیجینگ تراشه‌ی FOWLP خواهد بود که باعث می‌شود ضخامت تراشه کاهش یابد و انتقال حرارت آن بهتر انجام شود.

سامسونگ می‌گوید اگزینوس ۲۴۰۰ عملکرد ۷۰ درصد سریع‌تری را در پردازنده‌ی مرکزی و سرعت پردازش هوش مصنوعی ۱۴٫۷ برابری نسبت‌به اگزینوس ۲۲۰۰ که در گوشی‌هایی مثل گلکسی S23 اف ای قرار دارد، ارائه خواهد داد.

گفته می‌شود که گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۴ در دو مدل با تراشه‌های اگزینوس ۲۴۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ عرضه خواهد شد. بنابراین، خریداران ممکن است هریک از این مدل‌ها را دریافت کنند. قیمت گوشی سری گلکسی S24 در کانفیگ‌های مختلف آن مشخص نشده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات