بتای iOS 17.2 از راه رسید؛ آیفون ۱۵ پرو حالا ویدئوی سه‌بعدی ضبط می‌کند!

جمعه ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
عکاسی با آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
به‌روزرسانی جدید iOS 17.2 به کاربران آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس امکان ضبط ویدئو‌های سه‌بعدی را می‌دهد.
تبلیغات

کاربران گوشی‌ آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس می‌توانند با به‌روزرسانی به نسخه‌ی بتای iOS 17.2 ویدئوهای سه‌بعدی ضبط کنند و آن‌ها را با استفاده از اپلیکیشن Photos در هدست واقعیت مجازی Apple Vision Pro ببینند؛ البته پس از عرضه‌ی این هدست به بازار.

ضبط ویدئوی سه‌بعدی را می‌توان با رفتن به بخش تنظیمات دوربین، انتخاب فرمت‌ها و انتخاب گزینه‌ی «ضبط ویدئو‌ی سه‌بعدی برای اپل ویژن پرو» (Spatial Video for ‌Apple Vision Pro‌) فعال کرد.

اپل می‌گوید که برای گرفتن بهترین نتایج هنگام ضبط ویدیوی سه‌بعدی، آیفون باید در حالت افقی ثابت نگه‌ داشته شود. ویدئو با سرعت ۳۰ فریم‌درثانیه با کیفیت 1080p ضبط می‌شود و یک دقیقه ویدئو، ۱۳۰ مگابایت از حافظه ذخیره سازی را اشغال می‌کند.

ویدئوهای سه‌بعدی گرفته شده با iPhone 15 Pro را می‌توان روی خود گوشی نیز مشاهده کرد، اما در این حالت ویدئو به‌صورت عادی نمایش داده می‌شود. ویدئوهای سه‌بعدی دارای برچسب Spatial هستند که به‌معنی امکان نمایش در ویژن پرو است.

در هدست واقعیت مجازی ویژن پرو، ویدیوهای سه‌بعدی به‌طور پیش‌فرض به‌صورت تمام‌صفحه نمایش داده نمی‌شوند. اگر ابعاد ویدئو را بزرگ‌تر کنید، با هشداری مواجه می‌شوید که می‌گوید: «ویدئو حرکت‌های زیادی دارد و ممکن است در اثر گسترش بیشتر، ناراحتی ایجاد کند.»

اپل می‌خواهد ویژن پرو را اوایل سال آینده‌ی میلادی با قیمت ۳٬۴۹۹ دلار روانه‌ی بازار کند. نسخه‌ی نهایی iOS 17.2 در هفته‌های آینده منتشر خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات