این گوشی چینی عکس‌های خارق‌العاده‌ای از غروب آفتاب می‌گیرد

شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
تصویر پنل پشتی ویوو x100 به رنگ نارنجی
یکی از مدیران ویوو جزئیاتی در مورد رنگ‌بندی بدنه و عکس‌های ثبت‌شده با دوربین گوشی ویوو X100 منتشر کرد.
تبلیغات

جیا جینگدونگ، معاون و سرپرست برند ویوو می‌گوید گوشی X100‌ بهترین تصاویری را که تاکنون از غروب خورشید گرفته‌ شده است، به ارمغان خواهد آورد.

مدیر ارشد ویوو با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌ی اجتماعی ویبو، مشخصات کلیدی دو دستگاه خانواده‌ی Vivo X100 را اعلام کرد. این دو گوشی هوشمند مجهز به پردازنده دایمنسیتی ۹۳۰۰ مدیاتک هستند و از پردازنده‌ی سیگنال تصویر V3 ویوو و لنز زایس برای بهبود تصاویر بهره می‌برند.

قاب پشت ویوو x100‌ آبی رنگ

جیا افزود که این دستگاه‌ها هنگام عکاسی از ماه، تنها به گرفتن عکس اکتفا نمی‌کنند؛ بلکه عکس‌های محاسباتی می‌گیرند. یعنی با استفاده از موقعیت جغرافیایی، حالت ماه را در نظر می‌گیرند و از تصاویری با کیفیت بالاتر برای بهبود عکس‌های ثبت‌شده استفاده می‌کنند.

جیا تصاویری از خورشید را که با لنز پریسکوپی ثبت شده‌اند به‌همراه دو عکس دیگر که با دوربین تله‌فوتو ثبت شده‌اند، منتشر کرد. سوژه‌ی یکی از تصاویر یک زن و دیگری کفشدوزکی روی ساقه‌ی یک قارچ است.

تصویر کفشدوزک روی ساقه قارچ ثبت شده با دوربین گوشی ویوو x100
تصویر زن ثبت شده با دوربین گوشی ویوو x100
تصویر  غروب خورشید و پل ثبت شده با دوربین گوشی ویوو x100
تصویر غروب آفتاب ثبت شده با دوربین گوشی ویوو x100

مدیر اجرایی ویوو مدعی است که گوشی‌های سری vivo X100 عکس‌هایی واقعی از خورشید در هنگام غروب می‌گیرند، اما واقعیت این است که دوربین یک گوشی هوشمند قدرت ثبت چنین تصاویری را ندارد. برای انجام این کار توسط یک موبایل شرایط ایدئالی لازم است که در آن آفتاب در پایین‌ترین نقطه‌ی افق باشد، ابری در اطرافش نباشد و انکسار نور در جو باعث کاهش روشنایی واقعی آن شود.

در طول روز، روشنایی نور مستقیم خورشید به بیش از ۱۲۵ هزار لومن می‌رسد اما هنگام طلوع و غروب آفتاب، این عدد تقریباً به یک‌چهارم و در حدود ۳۲ هزار لومن کاهش می‌یابد.

قاب پشتی نارنجی گوشی ویوو x100

تراشه‌ای قدرتمند در کنار پردازنده‌ی سیگنال تصویر اختصاصی که برای ثبت چنین سناریوهایی طراحی شده باشد، می‌تواند ترفندی مشابه عکاسی از ماه را برای ثبت تصویر از خورشید نیز به کار گیرد و داده‌های از پیش ثبت‌شده در مورد موقعیت خورشید را وارد عکس‌ها کند.

با وجود استفاده از ترفندهای یادشده، روشنایی کلی تصویر همچنان دچار مشکل خواهد بود؛ زیرا نور زیاد خورشید به معنای کم‌نور‌ به‌ نظر‌ رسیدن سایر اجسام است. ISP ویوو باید با جدا کردن خورشید از بقیه‌ی سوژه‌ها، پردازش سایر قسمت‌های تصویر و سپس افزودن نسخه‌ی بهبودیافته‌ی خورشید به عکس این مشکل را برطرف کند.

عکس‌برداری از غروب خورشید ویژگی جدیدی برای گوشی‌های هوشمند ویوو نیست. ویوو X90 Pro نیز پیش‌تر عکس‌های خیره‌کننده‌ای از طلوع و غروب خورشید می‌گرفت اما انتظار می‌رود که ویوو X100 Pro با کمک تراشه‌ی پرچمدار امسال مدیاتک، سطح تصاویر را یک پله‌ی دیگر ارتقا دهد.

در تصاویر منتشرشده از پرچمدار ویوو، استفاده از قاب پشتی نارنجی با جنس چرم گیاهی مواج نیز مشاهده می‌شود. برای تأیید این مشخصات باید تا رونمایی در تاریخ ۲۲ آبان صبر کرد. انتظار می‌رود طی ۱۰ روز باقی‌مانده تا رویداد، مشخصات بیشتری از این دستگاه منتشر شود.

فعلاً قیمت گوشی ویوو ایکس ۱۰۰ پرو مشخص نشده است، اما شایعه‌ها به افزایش قیمت گوشی موردبحث اشاره کرده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات