آیفون ۱۵ نه، ژاپنی‌ها به آیفون ۱۳ مینی علاقه دارند

پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
طراحی دوربین پشتی آیفون ۱۳
اگرچه اپل آیفون ۱۳ مینی را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرده، اما این گوشی میان ژاپنی‌ها همچنان طرفداران زیادی دارد.
تبلیغات

اپل ماه گذشته آیفون ۱۵ را در سرتاسر جهان عرضه کرد و این گوشی‌ها در چهار مدل با نمایشگرهای ۶٫۱ و ۶٫۶ اینچی دردسترس خریداران قرار گرفته‌اند.

ورود جدیدترین نسخه از گوشی‌ آیفون باعث شد اپل آیفون ۱۳ مینی را از فروشگاه آنلاین خود حذف کند. این دستگاه همان‌طور که از نامش پیدا است، از نمایشگر کوچک‌تر با ابعاد ۵٫۴ اینچ بهره می‌برد. البته به‌دلیل فروش پایین، اپل این مدل را از سری آیفون ۱۴ حذف کرد.

طبق گزارش Nikkei Asia، طرفداران آیفون مینی همچنان زیاد هستند به‌طوری که میزان تقاضا برای خرید آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی اخیراً در این کشور افزایش یافته است.

مشتریان ژاپنی پس‌از عرضه‌ی سری آیفون ۱۵ به بازار، در بازار آنلاین نیکوزموما به‌دنبال خرید مدل مینی گوشی اپل بودند و طبق گزارش‌ها، فروش آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی نسبت‌به هفته‌ی قبل در این کشور دوبرابر شده است.

ماساتوشی اوهنو، رئیس بخش مصرف‌کننده در سایت خرید آنلاین نیکوزموما می‌گوید:

گوشی‌های دست‌دوم اکنون برای افرادی که قصد خرید مدل مینی آیفون را دارند به گزینه‌ی اصلی تبدیل شده است.
- ماساتوشی اوهنو، فروشگاه آنلاین نیکوزموما

گفته می‌شود قیمت مقرون‌به‌صرفه و دست‌دوم بودن ازجمله دلایل افزایش فروش آیفون مینی بوده است؛ به‌عنوان مثال آیفون ۱۵ با حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایتی در ژاپن با برچسب ۸۳۰ دلار عرضه می‌شود درحالی که قیمت آیفون کارکرده‌ی ۱۲ مینی با حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۶۴ گیگابایت حدود ۲۶۵ دلار و آیفون ۱۳ مینی با حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت ۴۶۵ دلار است.

تنها گزینه‌ برای افرادی که قصد خرید آیفون جدید با نمایشگر کوچک را دارند، آیفون SE مدل ۲۰۲۲ است که از نمایشگر ۴٫۷ اینچی بهره می‌برد و قیمت گوشی مذکور از ۴۲۹ دلار شروع می‌شود. به‌هر حال طراحی این دستگاه قدیمی بوده و باوجود استفاده از نمایشگر جمع‌وجورتر ازنظر ابعاد فقط کمی از آیفون ۶٫۱ اینچی کوچک‌تر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات