هواوی ساخت گوشی به‌ سفارش عربستان و روسیه را تکذیب کرد

شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۳
مطالعه 1 دقیقه
هواوی میت ۶۰ / Huawei Mate 60 در دست پس زمینه مشکی
هواوی با تکذیب خبر ساخت گوشی به‌سفارش چند کشور، مهر پایانی بر شایعات زد.
تبلیغات

برخی رسانه‌ها اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر این منتشر کرده‌اند که چندین کشور ازجمله روسیه، عربستان و ونزوئلا، سفارش‌هایی برای ساخت گوشی‌ هوشمند 5G به هواوی داده‌اند. اکنون غول فناوری چینی قاطعانه این گزارش ها را رد کرده و در حساب رسمی ویبو خود، ادعاهای مذکور را به‌عنوان شایعات بی‌اساس توصیف کرده است.

در بیانیه‌ی هواوی آمده که شایعات مربوط به سفارش‌های دولتی برای ساخت گوشی‌ هوشمند، فاقد هرگونه مبنای واقعی بوده و صرفاً باعث سردرگمی و گسترش اطلاعات نادرست در حساب‌ها و بسترهای مختلف شده است. هواوی از عموم مردم درخواست کرد چنین اطلاعات تأییدنشده‌ای را باور یا منتشر نکنند.

هواوی در حالی با گزارش‌های نادرست مبارزه می‌کند که اخیراً پیشرفت‌های چشمگیری در بازار موبایل داشته است. عرضه‌ی محصولاتی مثل گوشی هواوی سری میت ۶۰ و گوشی تاشو میت X5 هیجان زیادی بین خریداران چینی برانگیخت و حتی در مقطعی به‌دلیل تقاضای بالا، قیمت این محصولات به‌میزان قابل‌توجهی افزایش یافت.

داده‌های زنجیره‌ی تأمین نشان می‌دهد هواوی با سهم ۱۷ درصدی، جایگاه دوم برترین فروشنده‌ی گوشی‌های هوشمند چین را دراختیار دارد. این دستاورد باعث می‌شود شرکت مذکور با اختلاف ۰٫۲ درصدی، پس‌ از آنر قرار بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات