مدیرعامل آنر: آیفون ۱۵ ناامیدکننده است

دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
جورج ژائو / George Zhao مدیرعامل آنر روی صندلی اتاق روشن
مدیرعامل آنر در مصاحبه‌ی جدید خود به کمبود نوآوری در محصولات اپل اشاره کرده و آیفون ۱۵ را دستگاهی ناامیدکننده خوانده است.
تبلیغات

اپل به‌عنوان یکی از رهبران صنعت گوشی هوشمند شناخته می‌شود؛ اما شهرت این شرکت احتمالاً در حال کاهش است. این گفته را جورج ژائو، مدیرعامل آنر، در مصاحبه‌ای جدید مطرح کرده است. ژائو که در ماه‌های اخیر چند بار انگشت انتقاد را سمت اپل گرفته بود، تغییرات نسل جدید آیفون را ناکافی می‌داند.

مدیرعامل آنر در مصاحبه‌ با وب‌سایت چینی مای‌درایورز با اشاره به آیفون ۱۵ می‌گوید: «وقتی همه قبل از رونمایی انتظارش را می‌کشند، کمی ناامید می‌شویم.» ژائو معتقد است که سری آیفون ۱۵ به فروش چشمگیری دست پیدا می‌کند، آن‌هم در شرایطی که نوآوری خاصی ارائه نمی‌دهد.

مهاجرت دیرهنگام آیفون به درگاه USB-C در روزهای اخیر انتقادهای زیادی را به‌دنبال داشته است. این تغییر آیفون مشخصاً برای شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی اندرویدی اصلاً به‌چشم نمی‌آید. گوشی‌سازان دیگر از سال‌ها قبل به استقبال USB-C رفته بودند.

مدیرعامل آنر می‌گویدکه فرم‌فکتور آیفون کمترین نوآوری را دارد و درحالی‌که اکثر برندها سراغ تولید محصولات تاشدنی رفته‌اند، اپل همچنان گوشی‌ سنتی می‌فروشد. شرکت‌هایی مثل سامسونگ و آنر تاکنون چند نسل گوشی تاشدنی روانه‌ی بازار کرده‌اند. آنر پا را فراتر گذاشته و گوشی هوشمندی معرفی کرده است که طراحی مشابه کیف زنانه دارد.

زن جوان با آنر وی پرس / Honor V Purse
آنر وی پرس، گوشی تاشدنی آنر با طراحی مشابه کیف پول زنانه

شایعه‌ها می‌گویند اپل کار روی گوشی تاشدنی را شروع کرده است؛ اما فعلاً برنامه‌ای برای عرضه‌ی آیفون تاشدنی ندارد. هم‌زمان برخی از افشاگران مدعی تولید مک بوک تاشدنی هستند؛ محصولی که احتمالاً اپل سال ۲۰۲۵ آن را رونمایی می‌کند.

گوشی‌های تاشدنی در حال افزایش سهم در بازار هستند و این اتفاق نتیجه‌ی کاهش قیمت گوشی های یادشده به‌لطف محصولاتی نظیر گلکسی زد فلیپ است. قیمت گوشی آنر معمولاً ارزان‌تر از قیمت گوشی آیفون است؛ اما تاشدنی‌های آنر با قیمت نسبتاً گرانی در‌دسترس قرار می‌گیرند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات