اپل با آپدیت نرم‌افزاری به حواشی آیفون ۱۲ در فرانسه پایان می‌دهد

جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
آیفون ۱۲ پرو اپل در جیب کاربر
اپل برای رفع مشکل آیفون ۱۲، به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای این گوشی در فرانسه منتشر می‌کند.
تبلیغات

اپل ساعاتی پیش در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای کاربران آیفون ۱۲ در فرانسه منتشر می‌کند تا حواشی چند روز اخیر به پایان برسد. دولت فرانسه زمان کوتاهی پس از رونمایی آیفون ۱۵ گفته بود که اپل باید فروش آیفون ۱۲ را به‌دلیل تشعشعات خطرناک این گوشی متوقف کند.

اپل در ابتدا ادعاهای فرانسه را تکذیب کرد و گفت سطح تشعشعات آیفون ۱۲ توسط سازمان‌های بین‌المللی تأیید شده است؛ با این‌حال برای جلوگیری از هرگونه اقدام حقوقی و ممنوعیت فروش آیفون، سرانجام پذیرفت که به‌روزرسانی نرم‌افزاری منتشر کند.

رویترز می‌گوید دولت فرانسه از اقدام اپل استقبال کرده و گفته است که به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید را موردبررسی قرار می‌دهد و اگر مشکل رفع شود، فروش آیفون ۱۲ در این کشور ادامه پیدا خواهد کرد.

اپل، آیفون ۱۲ را در سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد و این گوشی اکنون مستقیماً توسط اپل فروخته نمی‌شود. قیمت گوشی آیفون ۱۲ پایین‌تر از قیمت گوشی های جدیدتر این شرکت است و همین موضوع برخی از مردم را به خرید آیفون ۱۲ ترغیب می‌کند.

روز گذشته آلمان و بلژیک نیز نگرانی خود را درباره‌ی سطح تشعشعات آیفون ۱۲ ابراز کرده بودند. بلژیک دقایقی پیش با استقبال از اقدام جدید اپل گفت که همچنان به بررسی آیفون ۱۲ و محصولات دیگر این شرکت ادامه می‌دهد تا هرگونه خطر احتمالی شناسایی شود.

تحلیلگران در دو دهه‌ی اخیر تحقیقات زیادی انجام داده‌اند تا خطرات ناشی از گوشی‌های هوشمند برای سلامتی بدن را ارزیابی کنند. بر اساس گفته‌ی سازمان جهانی بهداشت، هیچ مدرکی وجود ندارد که آثار نامطلوب گوشی‌های هوشمند برای سلامتی انسان را تأیید کند.

اپل در بیانیه‌ی مطبوعاتی‌اش می‌گوید به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید، آیفون ۱۲ را «با پروتکل مورد استفاده‌ی رگولاتوری‌های فرانسه سازگار می‌کند.» این شرکت بار دیگر تأکید کرده که یافته‌های فرانسه دقیق نیست: «این موضوع به یک پروتکل آزمایشی خاص که توسط رگولاتوری‌های فرانسه استفاده می‌شود ارتباط دارد و نگرانی ایمنی محسوب نمی‌شود.»

دولت فرانسه تهدید کرده بود که اگر اپل برای رفع مشکل آیفون ۱۲ اقدام نکند، تمامی مدل‌های فروخته‌شده را از بازار جمع‌آوری خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات