اپل با آیفون ۱۵ پرو مستقیماً قلب فیلم‌سازان را هدف می‌گیرد

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
سیستم دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس اپل / iPhone 15 Pro Max از نمای نزدیک
آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس اولین گوشی‌های دنیا با پشتیبانی از ACES هستند و دستگاه‌هایی هیجان‌انگیز برای فیلم‌سازی محسوب می‌شوند.
تبلیغات

اپل در کنفرانس مطبوعاتی Wonderlust اعلام کرد که گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس اولین گوشی‌های دنیا با پشتیبانی از ACES هستند و فیلم‌سازی ازطریق موبایل را وارد مرحله‌ی جدیدی می‌کنند.

ACES یا سیستم انکد رنگ آکادمی استاندارد صنعت فیلم‌سازی برای مدیریت رنگ است و در تمامی مراحل ساخت فیلم و سریال استفاده می‌شود. این استاندارد به فیلم‌ساز امکان می‌دهد تا رنگ‌ها را به‌دلخواه به‌نمایش بگذارد.

ACES برخی از معضلات تولید و پس‌تولید را برطرف می‌کند که دوربین به‌وجود می‌آورد. این استاندارد را صدها نفر پژوهشگر و دانشمند برجسته توسعه داده‌اند.

آیفون‌های پرچم‌دار اپل افزون‌بر ACES از ضبط محتوا روی حافظه ذخیره سازی خارجی پشتیبانی می‌کنند. این گوشی‌ها ویدیو ProRes را با وضوح 4K و نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه می‌گیرند و درمجموع به هفت لنز مجهزند. اپل با اضافه‌کردن این قابلیت‌ها، در تلاش است تا آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را به دستگاهی جذاب برای عکاسان و فیلم‌برداران حرفه‌ای تبدیل کند.

هیچ‌یک از گوشی‌های امروزی (حتی بهترین پرچم‌داران اندرویدی) قابلیت‌های یادشده را یک‌ جا ارائه نمی‌دهند. در سال‌های اخیر، اپل ویژگی‌های هیجان‌انگیزی برای فیلم‌برداری به آیفون‌های پرو اضافه کرده است و برخی فیلم‌سازان اثر خود را با گوشی‌های اپل ضبط کرده‌اند.

پشتیبانی از ACES و ضبط مستقیم ویدیو روی حافظه‌ی ذخیره‌سازی اکسترنال، نتیجه‌ی اضافه‌شدن درگاه USB-C‌ (مبتنی‌بر USB 3) به آیفون‌های پرو است. اپل برای پشتیبانی بهتر از کاربرا پلن‌های ۶ و ۱۲ ترابایتی سرویس آی‌کلاد پلاس را نیز رونمایی کرده است.

آیفون‌های نسل جدید اپل به‌دلیل بهره‌مندی از فریم تیتانیومی و پردازنده سه‌نانومتری دستگاه‌هایی شاخص هستند و با وجود تمامی پیشرفت‌ها، با افزایش قیمت مواجه نشده‌اند.

اپل می‌گوید که قیمت گوشی آیفون ۱۵ پرو از ۹۹۹ دلار و قیمت گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس از ۱٬۱۹۹ دلار شروع می‌شود. کانفیگ پایه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۵ پرو مکس هم‌قیمت کانفیگ ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۴ پرو مکس است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات