اپل دوربین سه‌بعدی ویژن پرو را به آیفون اولترا می‌آورد؟

دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مقایسه ماژول دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو مکس
شایعه‌ای هیجان‌انگیز می‌گوید اپل در پی اضافه‌کردن دوربین سه‌بعدی به آیفون اولترا است؛ موبایلی که احتمالاً در آینده‌ی نزدیک عرضه نمی‌شود.
تبلیغات

افشاگری چینی که سابقه‌ی نسبتاً درخشانی در افشای اطلاعات اپل دارد، غیرمستقیم می‌گوید مدلی از آیفون اولترا در سال‌های آینده با قابلیت ثبت تصاویر و ویدئوهای مکانمند (Spatial) رونمایی می‌شود. کاربر می‌تواند این محتواهای سه‌بعدی را در داخل هدست اپل ویژن پرو مشاهده کند.

افشاگر چینی جزئیات آیفون جدید را در‌دسترس نشریه‌ی مک‌رومرز قرار داده است. به‌گفته‌ی وی‌، گوشی مذکور پس از عرضه‌ی ویژن پرو روانه‌ی بازار خواهد شد. در‌حال‌حاضر، اپل هیچ آیفونی با پسوند اولترا ندارد؛ اما احتمالاً امسال یا نهایتاً سال آینده اولین آیفون اولترا را رونمایی می‌کند. ویژن پرو اوایل ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.

افشاگر چینی می‌گوید: «پیکربندی دوربین آیفون اولترای یادشده باعث می‌شود تا بازار درباره‌ی عکس‌ها و فیلم‌هایی که گوشی‌ها باید بگیرند، مجدداً فکر کند.» مک‌رومرز می‌گوید که این جمله احتمالاً به قابلیت تصویربرداری با فرمت مکانمند در آیفون اشاره می‌کند. این فرمت که بخش زیادی از تجربه‌ی کاربری ویژن پرو را تشکیل می‌دهد، تماشای محتواهای غوطه‌ورکننده‌ی سه‌بعدی را امکان‌پذیر می‌کند.

اپل هنگام رونمایی ویژن پرو گفت که عکس‌ها و ویدئوهای مکانمند به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که «عمق شگفت‌انگیز» داشته باشند تا بتوانید درون لحظه‌ها را ببینید.

هدست ویژن پرو می‌تواند عکس‌ها و ویدئوهای عادی ثبت‌شده با آیفون و سایر دستگاه‌ها را پخش کند؛ اما تمرکز اصلی این هدست، نمایش عکس‌ها و ویدئوهای سه‌بعدی است تا کاربر در محتوا غرق شود. این قابلیت به‌حدی‌ برای اپل مهم است که ویژن پرو یک دکمه‌ی مکانیکی اختصاصی برای فعال‌کردنش دارد.

هدست ویژن پرو با دوربینی ویژه می‌تواند محتواهای مکانمند را ثبت کند. احتمالاً آن دوربین درنهایت به آیفون اولترا راه پیدا خواهد کرد. بعید است دوربین مذکور جایگزین یکی از سه دوربین فعلی شود؛ بدین‌ترتیب، می‌توان گفت که آیفون چهاردوربینه در راه است.

از زمان انتشار اولین شایعه‌ها درباره‌ی جایگزینی آیفون پرو مکس با آیفون اولترا، افشاگران چینی غالباً به قوی‌ترین مدل آیفون جدید با پسوند اولترا اشاره کرده‌اند. گفته می‌شود اپل پسوند اولترا را برای آیفون ۱۶ کنار گذاشته است و امسال قوی‌ترین آیفون با پسوند پرو مکس رونمایی می‌شود.

قیمت آیفون اولترا حدوداً ۱۰۰ دلار بیشتر از پرو مکس خواهد بود. به‌طور‌کلی، پیش‌بینی می‌شود قیمت موبایل های اپل افزایش پیدا کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات