تکنو از گوشی مفهومی Phantom Ultimate با نمایشگر رول‌شونده رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
گوشی مفهومی تکنو Phantom Ultimate با نمایشگر رول شونده
Phantom Ultimate فعلاً درحد مدل مفهومی است اما می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آینده‌ی جذابِ صنعت گوشی‌های هوشمند باشد.
تبلیغات

تکنو امروز از جدیدترین دستاورد آزمایشگاه‌های تحقیق‌وتوسعه‌ی خود یعنی مدل مفهومی گوشی هوشمند رول‌شونده‌ی Phantom Ultimate رونمایی کرد. نمایشگر این محصول از هر دوطرف گسترش می‌یابد و ابعاد استاندارد ۶٫۵۵ اینچی آن درمدت ۱٫۲ تا ۱٫۳ ثانیه به ۷٫۱۱ اینچ افزایش پیدا می‌کند.

Phantom Ultimate از سیستم موتور تک‌درایو استفاده می‌کند که با فشردن یک دکمه ابعاد نمایشگر آن را گسترش می‌دهد. براساس ویدیو کانال یوتیوب تکنو، هنگامی که گوشی رول می‌شود، دستگاهی با ابعاد ۶٫۵۵ اینچ دراختیار خواهید داشت که بخش اضافه‌ی نمایشگر آن در پشت قرار می‌گیرد و به عنوان صفحه نمایش همیشه روشن عمل می کند.

پنل ۷٫۱۱ اینچی LTPO AMOLED رول‌شونده‌ی Phantom Ultimate وضوح ۲۲۹۶ در ۱۵۹۶ پیکسل را ارائه می‌دهد و بدین‌ترتیب تراکم پیکسلی آن به ۳۳۸ پیکسل‌براینچ می‌رسد. این نمایشگر همچنین ۱۰۰ درصد گستره‌ی رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد؛ البته تأیید این مشخصات برای مدل مفهومی چندان آسان نیست.

گوشی مفهومی Phantom Ultimate ضخامتی معادل ۹٫۹۳ میلی‌متر دارد اما تکنو وعده داده می‌توان به‌راحتی آن را با یک‌دست نگه‌ داشت. بخش کشویی دستگاه با شیشه‌ محافظت می‌شود و بدنه‌ی پشتی آن برای جلوگیری از لیز خوردن در دست، به‌صورت بافت‌دار طراحی شده است.

گوشی مفهومی تکنو Phantom Ultimate با نمایشگر رول شونده
گوشی مفهومی تکنو Phantom Ultimate با نمایشگر رول شونده

همان‌طور که اشاره شد Phantom Ultimate فعلاً درحد مدل مفهومی است و بنابراین هیچ جزئیاتی درمورد تاریخ عرضه‌ی آن به بازار وجود ندارد. قیمت گوشی تکنو Phantom Ultimate نیز مشخص نیست. فناوری نمایشگر رول‌شونده در گوشی‌ هوشمند قطعاً مشکلاتی دارد که قبل‌از تولید انبوه باید برطرف شوند اما نمی‌دانیم این دوره چقدر طول خواهد کشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات