هشدار جدی اپل به افرادی که آیفون خود را هنگام خوابیدن شارژ می‌کنند

شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
آیفون 11 پرو مکس / iPhone 11 Pro Max با شارژر
طبق هشدار اپل، شارژ آیفون هنگام خواب ممکن است عواقب بسیار جبران‌ناپذیری به‌دنبال داشته باشد و حتی باعث مرگ افراد شود.
تبلیغات

اغلب مردم تصور می‌کنند هنگام خواب بهترین زمان برای شارژ‌کردن آیفون است؛ زیرا صبح که بیدار شوند، گوشی آن‌ها نیز شارژ کافی برای گذراندن روز را دارد.

به‌هر‌حال، اپل هشدار داده است که شارژ آیفون هنگام خواب ممکن است عواقب بسیار خطرناکی داشته باشد. این شرکت می‌گوید افرادی که آیفون خود را شب‌ها هنگام خواب به شارژر متصل می‌کنند، درمعرض خطرهایی مثل آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به گوشی و سایر وسایل خانه قرار دارند.

اگر از قاب محافظ روی آیفون استفاده کنید و تهویه‌ی مناسب هنگام شارژ گوشی وجود نداشته باشد، خطرهای آن هنگام شارژ شبانه حتی بیشتر خواهد بود. علاوه‌براین، افرادی که گوشی خود را زیر بالش می‌گذارند، بیشتر درمعرض خطر قرار دارند؛ زیرا این کار می‌تواند به داغ‌شدن بیش‌از حد دستگاه و حتی آتش‌سوزی منجر شود.

در صفحه‌ی پشتیبانی رسمی وب‌سایت اپل آمده است:

همچنین، غول فناوری اهل کوپرتینو هشدار داده است که استفاده از شارژر‌ غیراستاندارد ساخت شرکت‌های دیگر می‌تواند خطر آتش‌سوزی آیفون را افزایش دهد؛ زیرا احتمال دارد این شارژرها استانداردهای ایمنی لازم را نداشته باشند.

اپل توصیه می‌کند که همه‌ی کاربران فقط شارژرها و کابل‌هایی را بخرند که برچسب MFi (ساخته‌شده برای آیفون) را داشته باشند. اگرچه قیمت شارژر اپل بیشتر از نمونه‌های دیگر است، درعوض خیالتان هنگام استفاده از آن‌ها راحت‌تر خواهد بود و به دستگاه نیز آسیب وارد نخواهند کرد.

بدین‌ترتیب، از‌آن‌جا‌که قیمت آیفون معمولاً گران‌تر از اکثر گوشی‌های موجود در بازار است، توصیه می‌شود که برای شارژ دستگاه نیز هزینه کنید و با خرید شارژرها و کابل‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت، ایمنی دستگاه گران‌قیمت و البته جان شیرین خود را به‌خطر نیندازید و مهم‌تر اینکه هنگام خواب، گوشی خود را به شارژ نزنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات