این اولین تصویر واقعی از آیفون ۱۵ پرو است!

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
تصویر ماکت آیفون ۱۵ پرو نمای جلو و پورت USB-C
در آستانه‌ی رونمایی گوشی‌های جدید اپل، تصاویر ماکت واقعی آیفون ۱۵ پرو فاش شده است. درگاه USB-C در این تصاویر خودنمایی می‌کند.
تبلیغات

در فاصله‌ی کمتر از یک ماه به برگزاری رویداد جدید اپل، شایعات آیفون ۱۵ در حال افزایش است. یکی از تغییرات مهم آیفون‌های امسال، حذف درگاه لایتنینگ و استفاده از USB-C خواهد بود.

تصاویر ماکت واقعی آیفون ۱۵ پرو که بر اساس شایعه‌ها و با ابعاد دقیق تولید شده‌اند، این گوشی پرچمدار را از زوایای مختلف نمایش می‌دهند. این تصاویر نخستین‌بار در شبکه‌ اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر شدند.

تصویر ماکت آیفون ۱۵ پرو از نمای پشت
تصویر ماکت آیفون ۱۵ پرو از نمای در دست
تصویر ماکت آیفون ۱۵ پرو پورت USB-C

در یکی از تصاویر می‌بینیم که آیفون جدید اپل به درگاه USB-C مجهز است. اپل از سال‌ها پیش که دربرابر اضافه‌کردن USB-C به آیفون مقاومت می‌کند، اما با فشار اتحادیه‌ اروپا سرانجام مجبور شد درگاه شارژ آیفون را تغییر دهد. افزون‌بر آیفون ۱۵ پرو، سه گوشی دیگر خانواده‌ی آیفون ۱۵ به همین درگاه مجهز خواهند بود.

در یکی از تصاویر، آیفون 15 پرو را از نمای جلو می‌بینیم. کاهش حاشیه‌های نمایشگر، مهم‌ترین تغییر پنل جلویی است. در بالای صفحه دو حفره می‌بینیم که اپل به شیوه‌ی نرم‌افزاری فاصله‌ی بین آن‌ها را تاریک می‌کند. این حفره‌ی کپسولی که داینامیک آیلند نام دارد، امسال در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز استفاده خواهد شد.

پنل پشتی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس احتمالاً کمی انحنا خواهد داشت تا کاربر بتواند گوشی را ساده‌تر در دست نگه دارد. طراحی دوربین‌ پشتی تغییر نمی‌کند تا همان فرم نمادین که نخستین‌بار در آیفون ۱۱ پرو دیدیم، حفظ شود.

بر اساس شایعه‌ها، قیمت آیفون ۱۵ در بازارهای خارج از آمریکا افزایش می‌یابد. احتمالاً در آمریکا نیز شاهد افزایش قیمت گوشی خانواده آیفون ۱۵ خواهیم بود.

اپل احتمالاً مراسم رونمایی آیفون ۱۵ را ۲۲ شهریور برگزار می‌کند. فعلاً دعوت‌نامه‌ی مراسم برای هیچ رسانه‌ای ارسال نشده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات