تماشا کنید؛‌ وقتی گوشی پیکسل به آیفون ترجمه کردن یاد می‌دهد!

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تبلیغ گوگل و اشاره به برتری پیکسل در ترجمه نسبت به آیفون
ویدیو تبلیغاتی جدید گوگل، به قابلیت ترجمه‌ی گوشی‌های پیکسل و برتری آن در مقایسه با قابلیت ترجمه آیفون اشاره دارد.
تبلیغات

گوگل تبلیغ جدیدی منتشر کرده که رقابتی دوستانه بین پیکسل ۷ پرو و آیفون ۱۴ پرو را به‌تصویر می‌کشد. غول جستجوی اینترنت با آگهی جدیدش، به قابلیت‌ ترجمه‌ی زنده در گوشی‌ پیکسل اشاره دارد و آن را به رخ رقیب می‌کشد.

آیفون ۱۴ پرو در تبلیغ جدید گوگل به توانایی خود در ترجمه‌ی خودکار پیام‌ها به‌بیش ۲۰ زبان اشاره می‌کند که البته پیکسل ۷ پرو نیز ویژگی‌های پیشرفته‌ی ترجمه و درک بهتر کلمات را به رخ رقیب می‌کشد.

در بخشی از آگهی ویدیویی جدید گوگل، آیفون می‌گوید: « چیزهایی وجود دارد که ما را متحد می‌کند.» پیکسل نیز در پاسخ می‌گوید: «چه جمله‌ی عمیقی!» و سپس دو گوشی مذکور وارد بحث قدیمی Football یا Soccer می‌شوند و گوگل از همین موقعیت نهایت استفاده را می‌برد تا قابلیت پیشرفته‌ی پیکسل را در ترجمه‌ نشان دهد و این درحالی است که دستیار سیری آیفون فقط از واژه‌ی Soccer استفاده می‌کند.

البته این موضوع واقعیت ندارد که آیفون اپل توانایی ترجمه‌ نداشته باشد. اپلیکیشن Translate به کاربران iOS اجازه می‌دهد متن، صدا و مکالمات را بین زبان‌های پشتیبانی‌شده ترجمه کنند و از جمله ویژگی‌های جذاب آن می‌توان به امکان ترجمه‌ی آفلاین اشاره کرد. به‌هر حال ویژگی ترجمه‌ی زنده در گوشی‌های پیکسل باعث می‌شود این دستگاه ازنظر قابلیت مذکور یک سروگردن بالاتر از آیفون باشد.

دارندگان پیکسل می‌توانند از قابلیت ترجمه‌ی لحظه‌ای در چت‌ها، تماس‌ها، رسانه‌ها، متون دنیای واقعی و مکالمات حضوری نیز استفاده کنند و دیگر نیازی به کپی، تایپ یا ضبط دستی ندارند. از آنجا که قیمت گوشی گوگل تقریباً مشابه قیمت گوشی آیفون است، انتخاب بین این دو دستگاه به نیازهای کاربران بستگی دارد و غول جستجوی اینترنت با درک همین موضوع، قصد دارد برتری‌های پیکسل ۷ پرو را نسبت‌به آیفون ۱۴ پرو نشان دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات