دلجویی سامسونگ از طرفدارانش: نرخ نوسازی نمایشگر گلکسی S24 و S24 پلاس هم متغیر می‌شود

سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
نمایی از وب‌سایت زومیت در گلکسی اس ۲۳ سامسونگ
ظاهراً سامسونگ قصد دارد همه‌ی مدل‌های سری گلکسی S24 را به نمایشگرهای LTPO مجهز کند.
تبلیغات

سامسونگ همیشه فقط در گوشی‌های پرچم‌دار خود از نمایشگرهای LTPO استفاده کند و امسال، گلکسی S23 اولترا تنها دستگاهی بود که به قابلیت مذکور مجهز شد. خوشبختانه به‌نظر می‌رسد غول فناوری کره‌ای به درخواست‌های مشتریانش گوش داده است و قصد دارد از پنل‌های LTPO در گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس نیز استفاده کند.

افشاگر خوش‌نام، IceUniverce، می‌گوید گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس از نمایشگرهایی با حاشیه‌ی بسیار باریک مشابه آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس بهره خواهند برد.

فناوری LTPO صفحه‌نمایش پرچم‌داران بعدی سامسونگ پیشرفته‌تر از همتایان LTPS است؛ به‌همین‌دلیل، اپل از تکنولوژی مذکور فقط در مدل‌های پرو آیفون استفاده می‌کند. نمایشگرهای LTPO ازنظر انرژی نیز کارآمدتر هستند و این یعنی پرچم‌داران ۲۰۲۴ غول فناوری کره‌ای می‌توانند شارژدهی بهتری از سری گلکسی S23 داشته باشند.

گوشی‌های هوشمند مجهز به نمایشگر LTPO می‌توانند نرخ‌ نوسازی را به کمترین میزان ممکن کاهش دهند و این ویژگی به کاهش مصرف باتری کمک می‌کند. درحال‌حاضر، نرخ نوسازی صفحه‌نمایش گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس فقط تا ۴۸ هرتز کاهش می‌یابد و استفاده از فناوری LTPO به نسل بعدی این گوشی‌ها اجازه می‌دهد تا نرخ نوسازی را تا یک هرتز کاهش دهند.

نرخ نوسازی خودکار پنل‌های LTPO با‌توجه‌به نوع محتوای در حال نمایش کاهش می‌یابد؛ بنابراین، اگر در حال تماشای تصویر ثابتی روی گوشی هوشمند خود باشید، نرخ نوسازی صفحه‌نمایش به‌طور خودکار به یک هرتز کاهش می‌یابد تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات