تماشا کنید: کالبدشکافی پیکسل فولد؛ نخستین گوشی تاشدنی گوگل

شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
کالبدشکافی پیکسل فولد
ویدیو کالبدشکافی پیکسل فولد، قطعات داخلی گوشی را به‌ تصویر می‌کشد تا ببینیم قیمت ۱۸۰۰ دلاری آن منطقی است یا خیر؟
تبلیغات

پیکسل فولد یکی از پیچیده‌ترین سخت‌افزارهای گوگل محسوب می‌شود، اما ظاهر داخلی آن چگونه است؟ کانال یوتیوب PBK Reviews ویدئویی از کالبدشکافی گوشی تاشو غول جست‌وجوی اینترنت به‌ اشتراک گذاشته تا با قطعات داخلی دستگاه بیشتر آشنا شویم.

قاب پیکسل فولد با چسب به بدنه‌ی آن متصل شده و بنابراین برای باز کردن دستگاه ابتدا باید این پنل‌ها را کمی گرم کنید. نیمی از بدنه‌ی دستگاه اجزایی مثل مثل دوربین سه‌گانه، پردازنده، رم، حافظه‌ی ذخیره‌سازی، مودم، بلندگو، درگاه USB-C و البته باتری ۱۴۸۹ میلی آمپرساعتی را در خود جای داده است. طرف دوم گوشی از قطعات دیگری مثل دوربین نمایشگر بیرونی، موتور لرزشی، جایگاه سیم‌کارت و باتری دوم ۳۳۳۲ میلی آمپرساعتی میزبانی می‌کند.

به‌ نظر نمی‌رسد پیکسل فولد با تمرکز بر تعمیرپذیری ساخته شده باشد. به‌عنوان مثال پورت USB-C به مادربرد لحیم شده و تعویض این قطعه بسیار دشوار خواهد بود. PBK Reviews حتی سعی نکرد نمایشگر تاشو گوشی را جدا کند، زیرا احتمال آسیب دیدن یا شکستن آن وجود داشت.

گوگل برای قابلیت‌های تعمیرپذیری پیکسل فولد با iFixit همکاری کرده و احتمالاً به‌زودی فروشگاهی برای قطعات رسمی این دستگاه راه‌اندازی خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات