این عامل اصلی مهاجرت کاربران اندروید به آیفون است

پنج‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
کار کردن با گوشی آیفون ۱۴ سفید اپل
مؤسسه‌ی CIRP دلیل اصلی مهاجرت کاربران اندروید به آیفون‌های اپل را فاش کرده و نتیجه آن چیزی نیست که فکرش را می‌کردیم.
تبلیغات

مؤسسه‌ی تحقیقاتی CIRP چند هفته پیش در گزارشی اختصاصی ادعا کرد مهاجرت کاربران اندروید به آیفون‌های اپل همچنان ادامه دارد. آن گزارش نشان می‌داد برخلاف سال‌های گذشته، تعداد افرادی که در سال ۲۰۲۲ برای اولین بار آیفون خریدند رشد کرده است.

CIRP در گزارشی جدید از عامل اصلی مهاجرت کاربران اندروید به آیفون پرده برداشته است. مطابق داده‌های این مؤسسه، دلیل اصلی مهاجرت کاربران، مشکلاتی است که آن‌ها با گوشی اندرویدی خود داشته‌اند. کمی بیشتر از نصف کسانی که در نظرسنجی CIRP شرکت کردند از مشکلات‌شان با گوشی‌های اندرویدی گفتند.

مشکلات کاربران با گوشی‌های اندرویدی غالبا به قدیمی‌شدن دستگاه و نیاز به تعمیر برمی‌گردد. همچنین شماری از کاربران گفته‌اند گوشی‌های اندرویدی یک‌سری نقص‌ها دارند و این موضوع روی تجربه‌ی کاربری آن‌ها اثر منفی گذاشته است.

با این‌حال به‌طور کلی تعداد زیادی از کاربران به این دلیل سراغ آیفون رفته‌اند که گوشی‌شان قدیمی بوده و به دستگاهی جدید نیاز داشتند.

دلیل مهاجرت کاربران اندروید به آیفون از نگاه CIRP

بر اساس نوشته‌ی Android Authority، بالغ‌بر ۲۶ درصد از خریداران آیفون به‌دلیل قابلیت‌های جدید سراغ گوشی‌های اپل رفته‌اند. دلیل ۱۵ درصد از آن‌ها هزینه‌ی نهایی دستگاه بوده و ۶ درصد از افراد به‌دلیل برقراری ارتباط با اطرافیان‌شان آیفون خریده‌اند.

در بازارهایی نظیر آمریکا بسیاری از مردم آیفون دارند و با آی‌مسیج به یک‌دیگر پیام می‌دهند؛ عدم دسترسی به آی‌مسیج برای آمریکایی‌ها دردسرساز است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات