iOS 17 نهایت استفاده از صفحه‌نمایش همیشه‌روشن آیفون را خواهد برد

شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
حاشیه‌های آیفون ۱۴ پرو
اپل در iOS17 از‌طریق صفحه‌نمایش همیشه‌روشن آیفون، امکان کنترل لوازم خانه را فراهم می‌کند.
تبلیغات

کمتر از دو هفته به رویداد WWDC 2023 اپل باقی‌ مانده است و انتشار اخبار و شایعات درباره‌ی iOS 17 سرعت گرفته است. قبلاً شایعاتی درباره‌ی تصمیم اپل برای بازطراحی کنترل سنتر در iOS 17 منتشر شده بود. اخیراً نیز اخباری مبنی‌بر این موضوع منتشر شده است که گویا اپل قصد دارد از صفحه‌نمایش همیشه‌روشن آیفون‌های سری ۱۴ پرو استفاده‌ای هوشمندانه ببرد. 

براساس گزارش تحلیلگر بلومبرگ، مارک گورمن، اپل می‌خواهد با انتشار iOS 17، آیفون را به صفحه‌نمایش هوشمند تبدیل کند. بر‌اساس شایعات پیشین، iOS 17  قرار بود بیشتر روی افزایش عملکرد متمرکز باشد تا افزودن قابلیت‌های جدید؛ ولی ظاهراً احتمال اعمال به‌روزرسانی‌ بزرگی در کنترل سنتر و نیز صفحه‌ی قفل و صفحه‌نمایش همیشه‌روشن در iOS 17  وجود دارد.

پیش‌تر اعلام شده بود که اپل مشغول کار روی صفحه‌نمایشی هوشمند مانند آمازون اکو شو (Amazon Echo Show) یا گوگول نست هاب (Google Nest Hub) است. درحالی‌که خبری مبنی‌بر احتمال عرضه یا زمان رونمایی این دستگاه نیست، گویا اپل قصد دارد بخش کوچکی از آن را با iOS 17 نشان دهد.

حالت صفحه‌نمایش هوشمند در آیفون احتمالاً تنها برای آیفون‌های با قابلیت صفحه همیشه‌روشن عرضه می‌شود. درحال‌حاضر، قابلیت صفحه‌نمایش همیشه‌روشن فقط در مدل‌های پرو سری ۱۴ دردسترس است؛ ولی تا زمان انتشار iOS 17  برای کاربران، مدل‌های پرو سری ۱۵ نیز به آن‌ها اضافه خواهند شد. 

اپل در حال کار روی رابط کاربری‌ صفحه‌نمایش هوشمند است که به‌احتمال زیاد در حالت افقی فعال می‌شود. این شرکت این قابلیت را می‌تواند در شرایطی خاص فعال کند. برای مثال، تنها وقتی‌که آیفون به منبع برق متصل می‌شود یا روی شارژر بی‌سیم قرار می‌گیرد یا هنگامی‌که به پایه‌ی شارژر مگ‌سیف به‌صورت افقی متصل می‌شود.

قابلیت صفحه‌نمایش هوشمند می‌تواند از ویجت‌های آیفون نیز بهره ببرد؛ مخصوصاً زمانی‌که شایعات به احتمال استفاده از ویجت‌های تعاملی در iOS 17  اشاره می‌کنند. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد تا تنها با داشتن شارژر مگ‌سیف، آیفون خود را به صفحه‌نمایش هوشمند برای کنترل لوازم هوشمند خانه تبدیل کنند.

با‌توجه‌به اینکه قابلیت مذکور همین الآن هم می‌توان با آیفون به‌راحتی لوازم منزل هوشمند بر‌پایه هوم‌کیت (homekit) را کنترل کرد، می‌تواند خبر بسیار خوشی برای کاربران باشد.

توجه کنید که این قابلیت فقط در حد شایعه است و ممکن است قابلیت نهایی با آنچه گفته شد، بسیار تفاوت داشته باشد. به‌همین‌دلیل، برای پی‌بردن به درستی این شایعه فقط یک راه وجود دارد و آن هم تماشای رویداد WWDC 2023 است تا در آن اپل به روی صحنه برود و قابلیت‌های جدید را معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات