موج درخواست برای گوشی‌های هوشمند کوچک به کارکنان گوگل هم رسید

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
پیکسل فولد گوگل در رنگ های مشکی و سفید
یکی از مدیران اجرایی گوگل می‌گوید اگر تقاضای کافی برای گوشی‌های هوشمند با ابعاد کوچک‌تر وجود داشته باشد، این‌ کار را انجام خواهند داد.
تبلیغات

گوگل اخیراً دو گوشی هوشمند جدید به‌ نام‌های پیکسل 7a و پیکسل فولد معرفی کرد که با بازخورد اولیه‌ی بسیار خوبی مواجه شدند. به‌هر‌حال برخی از افراد نگران بزرگ‌تر‌شدن ابعاد گوشی‌های هوشمند هستند و به‌نظر می‌رسد بعضی از کارکنان گوگل نیز همین احساس را دارند.

یکی از کارمندان گوگل در جلسه‌ی TGIF این شرکت اعلام کرد که پس‌ از پیکسل ۵ قصد دارد برای اولین‌بار آیفون بخرد؛ زیرا ابعاد پیکسل ۷ برای او بزرگ است. ظاهراً بسیاری دیگر از کارکنان غول جست‌وجوی اینترنت با این شخص هم‌نظر بودند و به صحبت‌های او رأی مثبت دادند.

برایان راکوفسکی، رئیس واحد پیکسل گوگل، در پاسخ به این سؤال به شوخی گفت: «اول از همه لطفاً آیفون نخرید؛ زیرا پیکسل 7a از پیکسل ۷ کوچک‌تر است؛ اما فقط ۰٫۲ اینچ.»

راکوفسکی گفت: «می‌خواهم بگویم افراد زیادی وجود دارند که به‌دنبال گوشی‌های کوچک‌تر هستند. برخی از آن‌ها حتی در تیم ما حضور دارند و تحقیقات گسترده‌ای انجام می‌دهیم تا درک دقیقی از اندازه‌ی ایدئال هریک از گوشی‌هایی که می‌سازیم، به‌دست آوریم.»

راکوفسکی می‌گوید ابعاد اکثر گوشی‌های آن‌ها مناسب است و البته ابعاد پیکسل 6a از آنچه تصور می‌کردند، بیشتر شد. او در بخشی از توضیحاتش گفت: «ما به دریافت بازخوردها و انجام تحقیقات خود ادامه خواهیم داد.»

به‌نوشته‌ی بیزنس‌اینسایدر، ابعاد گوشی‌های هوشمند بزرگ‌تر شده است؛ زیرا برای کارهای مختلفی مثل بازی و تماشای فیلم استفاده می‌شوند. کانترپوینت سال ۲۰۲۱ اعلام کرد دستگاه‌های مجهز به نمایشگر کوچک‌تر از ۶ اینچ فقط ۱۰ درصد از کل گوشی‌های فروخته‌شده در سطح جهان را تشکیل می‌دهند. با‌توجه‌به اینکه اپل در سپتامبر گذشته تصمیم گرفت نسخه‌ی جدید آیفون مینی را عرضه نکند، به‌نظر نمی‌رسد وضعیت از آن زمان تاکنون تغییر زیادی کرده باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات