هواوی ظاهراً تراشه‌ای شگفت‌‌آور در دست ساخت دارد

سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
ساخت تراشه اختصاصی هواوی
هواوی ظاهراً برای ساخت تراشه‌ی اختصاصی جدیدش نقشه‌ای زیر سر دارد و با وجود تحریم‌های شدید ایالات متحده آمریکا همچنان می‌کوشد تا به روزهای اوجش برگردد.
تبلیغات

تا چندی پیش، هواوی نیز مانند اپل و سامسونگ تراشه‌هایش را توسعه می‌داد. اکثر گوشی‌های این شرکت چینی از تراشه‌ی Kirin استفاده می‌کردند که HiSilicon، شرکت نیمه‌هادی متعلق به هواوی، آن را در چین تولید می‌کرد؛ اما از سال ۲۰۲۱، این برند به تراشه‌های کوالکام متکی شد.

اکنون به‌گزارش گیزموچاینا، افشاگری مدعی شده است که این غول چینی تراشه‌ای شگفت‌انگیز در دست ساخت دارد که نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد. به‌ادعای افشاگر مذکور، هواوی قصد دارد در سال ۲۰۲۳ قدرتمند بازگردد و برای انجام این کار، شگفتانه‌های کوچکی را به‌نمایش خواهد گذاشت. برای مثال، تراشه‌‌ی جدیدی که به آن اشاره شد، از فناوری جدیدی بهره می‌برد. تراشه‌ نقش مهمی در عملکرد ایفا می‌کند؛ زیرا رابطی بین پردازنده و مادربرد است.

این افشاگر جزئیات دیگری درباره‌ی تراشه‌ی شگفت‌انگیز هواوی فاش نکرد و نگفت که آیا این تراشه Kirin است یا محصولی کاملاً جدید خواهد بود. پردازنده‌ی جدید شاید موقعیت هواوی را در بازار جهانی بهبود ببخشد. فروش گوشی‌های این شرکت از زمان ممنوعیت تجاری آمریکا در سراشیبی قرار گرفته است و به‌سختی تلاش می‌کند تا در بازار باقی بماند. همان‌طورکه می‌دانید، گوشی‌های هواوی نمی‌توانند از 5G و سرویس‌های گوگل پشتیبانی کنند.

به‌نظر نمی‌رسد اوضاع برای هواوی رو‌به‌بهبود باشد؛ چرا‌که آمریکا اخیراً قراردادی با هلند و ژاپن منعقد کرده است تا دسترسی به تکنولوژی‌های تولید تراشه را برای چین سخت‌تر کند. ظاهرا ایالات متحده‌ی آمریکا قصد دارد همکاری هواوی را با تمامی تأمین‌کنندگان، از‌جمله اینتل و کوالکام ممنوع کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات