اولین نمونه عکس‌های ثبت‌شده با دوربین گلکسی S23 اولترا در نور کم فاش شد

دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
دوربین‌های گلکسی S22 اولترا
طبق تصاویر منتشرشده، اختلاف چشمگیری بین تصاویر در حالت فعال و فعال‌نبودن Night Mode وجود دارد.

پیش‌ازاین خبر، اولین ویدیوی جعبه‌گشایی گلکسی اس ۲۳ اولترا منتشر شد. حال به‌گزارش سم‌موبایل، اولین عکس‌های گرفته‌شده با دوربین این گوشی در نور کم توسط کاربر توییتری به‌نام ادواردز اوربینا فاش‌شده که توانایی حسگر دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی آن را به‌نمایش می‌گذارد.

در هر توییت به‌نظر می‌رسد که تصویر اول با استفاده از غیرفعال‌شدن حالت شب (Night Mode) و تصویر دوم با فعال‌کردن حالت شب ثبت شده است. در هر سه مورد، تفاوت زیادی بین وضوح دو تصویر وجود دارد.

شایعات قبلی نشان داده‌اند که گلکسی اس ۲۳ اولترا امسال یکی از بهترین کیفیت‌های تصویربرداری در نور کم را خواهد داشت. این گوشی پرچم‌دار به دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP2 با دیافراگم F1.7، لرزش‌گیر اپتیکال تصویر ( OIS) و فناوری فوکوس خودکار Super QPD مجهز خواهد شد. همچنین گفته می‌شود ۳۳ درصد الکترون بیشتر در هر پیکسل دارد که به معنای جذب نور بیشتر است. این موضوع ظاهرا باید به نویز کم‌تر، تصاویر روشن‌تر و رنگ‌های دقیق‌تر در شرایط کم‌نور منجر شود.

فوکوس خودکار Super QPD از تمام ۲۰۰ میلیون پیکسل موجود در ISOCELL HP2 به‌عنوان عامل فوکوس استفاده می کند. هر پیکسل فوکوس با چهار پیکسل مجاور جفت می‌شود تا تغییرات الگوی افقی و عمودی را تشخیص دهد که درنهایت فوکوس خودکار سریع‌تر و دقیق‌تری را حتی در شرایط کم‌نور ارائه دهد. سامسونگ ادعا می‌کند که حسگر جدید می‌تواند حتی در نور بسیار کم با روشنایی ۱ لوکس (واحد اندازه‌گیری نور) نیز به‌درستی فوکوس کند.

مطالب مشابه

نظرات