گلکسی زد فولد ۵ احتمالا لولای ۳۶۰ درجه خواهد داشت

جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایشگر جدید سامسونگ برای گلکسی زد فولد ۵
سامسونگ پروتوتایپ جدیدی به‌نمایش گذاشته که لولای ۳۶۰ درجه دارد و احتمالاً نشان‌دهنده‌ی طراحی نهایی گلکسی زد فولد ۵ است.
تبلیغات

سامسونگ دیسپلی، زیرشاخه‌ی سامسونگ الکترونیکس و فعال در صنعت نمایشگر، در نمایشگاه CES 2023 صفحه‌نمایش جدیدی معرفی کرده است که Flex In & Out نام دارد و ۳۶۰ درجه می‌چرخد. این یعنی با گوشی هوشمند تاشدنی طرف هستیم که نه‌تنها به سمت داخل بلکه به سمت خارج تا می‌شود.

نمایشگر ۲۰۲۳ سامسونگ برای گوشی های تاشدنی

به گزارش ورج، صفحه‌نمایش جدید سامسونگ از طراحی متفاتی برای لولا استفاده می‌کند که باعث کاهش قابل‌توجه برآمدگی نمایشگر در ناحیه‌ی لولا می‌شود. به گفته‌ی سامسونگ، لولای جدید فشار کمتری به نمایشگر وارد می‌کند.

این نخستین باری نیست که سامسونگ دیسپلی چنین صفحه‌نمایشی معرفی می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱ در اجلاس IMID کره‌ی جنوبی نمایشگر مشابهی معرفی کرده بود. البته نمایشگر سال ۲۰۲۱ طراحی متفاوتی داشت و در چند ناحیه مشابه حرف S تا می‌شد.

نمایشگر ۳۶۰ درجه سامسونگ تا شدگی به سمت بیرون

گوشی‌های سری گلکسی زد فولد سامسونگ همچنان از نمایشگری استفاده می‌کنند که صرفا به سمت داخل تا می‌شود. به احتمال زیاد نمایشگر Flex In & Out را در گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ خواهیم دید. برخی از شایعه‌ها ادعا کرده‌اند که استفاده از لولایی جدید باعث می‌شود برآمدگی نمایشگر گلکسی زد فولد ۵ کمتر از نسل قبل باشد.

مقایسه لولای زد فولد ۵ با گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ
گلکسی زد فولد ۴ در بالا و دستگاه پروتوتایپ جدید سامسونگ در پایین

شماری از رقبای گلکسی زد فولد نظیر اوپو فایند N2 و نسل سوم موتورولا ریزر در ناحیه‌ی لولا برآمدگی کمتری دارند. سامسونگ گلکسی زد فولد در نسل جدید، به رقیب بهتری برای این دستگاه‌های تاشدنی تبدیل خواهد شد.

نمایشگر تاشو گلکسی زد فولد ۵ احتمالاً فرورفتگی کمتری خواهد داشت
نمایشگر تاشو گلکسی زد فولد ۵ احتمالاً فرورفتگی کمتری خواهد داشت
مطالعه '2

سامسونگ ۱۲ بهمن امسال در مراسم گلکسی آنپکد از گوشی‌های سری گلکسی S23 پرده‌برداری می‌کند. در این مراسم شاهد رونمایی گوشی تاشدنی نخواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات