بدنه شیائومی ۱۳ در برابر لکه و کثیفی مقاوم خواهد بود

پنج‌شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی تأیید کرده است پرچم‌داران جدید خود را در تاریخ ۲۰ آذر رسماً معرفی خواهد کرد. این شرکت اوایل امروز تیزر جدیدی از سری شیائومی ۱۳ منتشر کرد که به برخی ویژگی‌های جالب این گوشی‌ها اشاره دارد.
تبلیغات

براساس تیزر جدید شیائومی، گوشی‌های پرچم‌دار بعدی این شرکت از فناوری نانو اسکین (Nano Skin) بهره خواهند برد. این اصطلاح به ماده‌ی جدیدی اشاره دارد که از آن در ساخت پنل پشتی سری شیائومی ۱۳ استفاده شده است. فناوری نانو اسکین اساساً تمیزکردن دستگاه را آسان‌تر خواهد کرد زیرا این ماده باعث خواهد شد پنل پشتی دربرابر گردوغبار و رنگ مقاومت بیشتری داشته باشد. در تیزر جدید این شرکت، شیائومی ۱۳ با رنگ پوشانده شده است تا عملکرد پوشش نانو اسکین قاب پشتی آن بهتر مشخص شود.

تیزر رسمی شیائومی مقاومت سری شیائومی ۱۳ را درمقابل انواع پوشش‌های رنگی ازجمله اسپری نشان می‌‌دهد. اگرچه در این تصویر، لایه‌ی رنگی به‌راحتی با یک دستمال پاک می‌شوند اما اساساً می‌توان آن را راهکاری یک‌پارچه برای ازبین‌بردن هرگونه آلودگی یا تغییر رنگ پنل پشتی گوشی‌های هوشمند توصیف کرد. به‌عبارت دیگر، طراحی پرچم‌داران بعدی این شرکت چینی فقط روی جنبه‌های زیبایی‌شناسی تمرکز ندارد و درواقع عملکرد مفیدی نیز ارائه می‌دهد.

سری شیائومی ۱۳ به‌عنوان پرچم‌داران جدید شیائومی به تراشه‌ی رده‌بالای Snapdragon 8 Gen 2 مجهز خواهند شد. طبق گزارش‌های قبلی این گوشی‌ها از دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی با حسگر یک اینچی و لنز تله‌فوتو لایکا مجهز خواهند شد. این شرکت ابتدا تصمیم داشت این محصولات را در تاریخ یکم دسامبر (۱۰ آذر) رونمایی کند اما این رویداد به‌دلایلی به ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) موکول شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات