سونی احتمالاً مشکل داغ‌شدن Xperia 1 IV را در Xperia 1 V برطرف خواهد کرد

چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
طبق شایعه‌ای جدید، ظاهراً سونی از مشکل داغ‌شدن بیش‌ازحد اکسپریا وان مارک ۴ اطلاع دارد و این مورد را در نسل بعدی گوشی مذکور یعنی اکسپریا وان مارک ۵ برطرف خواهد کرد.
تبلیغات

اکسپریا وان مارک ۵ (Xperia 1 V) درحال‌حاضر در مرحله‌ی ساخت است و می‌تواند به یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اندرویدی ۲۰۲۳ تبدیل شود. اگرچه هنوز در سال ۲۰۲۲ به‌سر می‌بریم اما گزارش‌ها و شایعات متعددی درمورد نسل بعدی سری اکسپریا وان سونی دردسترس قرار گرفته است. حتی اگر عملکرد این محصول طبق شایعات گذشته، بسیار قدرتمند باشد، بی‌شک سونی آن را با قیمت بالایی روانه‌ی بازار خواهد کرد. خبرهای اخیر درمورد این گوشی بیشتر روی دوربین آن تمرکز داشتند، اما به‌نظر می‌رسد سونی تصمیم دارد مشکل اساسی سیستم خنک‌کننده‌ی اکسپریا وان مارک ۴ را در مدل بعدی پرچم‌دار خود برطرف کند.

به گزارش NotebookCheck، اکسپریا وان مارک ۵ از بدنه‌ی سرامیکی بهره خواهد برد. شایان ذکر است که این گزارش اولین‌بار در حساب ویبو یکی از افشاگران چینی به‌اشتراک گذاشته شده است و پست او با عنوان «شبیه سرامیک» ترجمه می‌شود و نه سرامیک خالص؛‌ بنابراین فعلاً نمی‌دانیم سونی در ساخت پرچم‌دار آینده‌ی خود دقیقاً از چه ماده‌ای استفاده خواهد کرد. به‌هرحال این ماده‌ی مرموز ازنظر عبور گرمای قطعات داخلی گوشی، تا ۵۰ درصد بهتر از نسل اکسپریا وان مارک ۴ عمل می‌کند.

درحالی‌که بسیاری از شایعات درمورد گوشی‌ها به واقعیت نمی‌پیوندند، اما رفع مشکل تولید گرمای بیش‌ازحد در اکسپریا وان مارک ۵ منطقی به‌نظر می‌رسد زیرا در تعداد زیادی از بررسی‌های انجام‌شده روی اکسپریا وان مارک ۴، بارها به مشکل مذکور اشاره شده است. درواقع طبق بررسی‌ها، گاهی‌اوقات دمای برخی نواحی این گوشی به‌بیش‌از ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بدیهی است که این مشکل درنهایت باعث کاهش قدرت عملکرد دستگاه خواهد شد. استفاده از پردازنده‌ی جدید در اکسپریا وان مارک ۵ نیز می‌تواند به بهبود مشکل تولید گرمای بیش‌ازحد کمک کند زیرا پرچم‌دار کنونی این شرکت از Snapdragon 8 Gen 1 بهره می‌برد؛ تراشه‌ای که بارها شاهد انتشار گزارش‌هایی درمورد تولید گرمای زیاد آن بوده‌ایم. به‌هرحال، اکسپریا وان ۲۰۲۳ با بدنه‌ی سرامیکی و استفاده از پردازنده‌ی جدیدتر، می‌تواند مشکل ایجاد گرما را به‌میزان درخورتوجهی کاهش دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات