اپل پیشتاز بازار گوشی‌های پریمیوم و جایگاه متزلزل سامسونگ

دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین اطلاعات منتشر شده از کاهش فروش گوشی‌های پریمیوم سامسونگ و پیشتازی اپل در این حوزه خبر می‌دهند.
تبلیغات

تجارت سامسونگ الکترونیکس با کاهش فروش گوشی‌های هوشمند و کاهش سودآوری مواجه شده است. همچنین به نظر می‌رسد شرکت مذکور قصد داشته با تسریع در عرضه‌ی سری گلکسی اس ۲۳ در سال آینده از گسترش این مشکل جلوگیری کند.

به گزارش hankooki، انتظار می‌رود در سال جاری، نسبت محصولات پریمیوم دارای قیمت بالا در محموله‌های گوشی‌ سامسونگ الکترونیکس کاهش یابد، درحالی‌که به نظر می‌رسد نسبت گوشی‌های دارای قیمت متوسط ​​تا پایین افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران می‌گویند کاهش فروش پرچم‌داران سامسونگ به کاهش ارزش برند گوشی‌های هوشمند اندرویدی در بازار پریمیوم مربوط می‌شود. از آن‌جایی که بیشتر شرکت‌های چینی که محصولاتی با قیمت رقابتی عرضه می‌کنند در حوزه‌ی گوشی‌های اندرویدی فعال هستند، مردم بیشتر زمانی سراغ این دستگاه‌ها می‌روند که به‌دنبال گزینه‌ای ارزان‌ قیمت‌تر از آیفون باشند.

برعکس، آمار فروش آیفون اپل از گسترش حضور این شرکت در بازار پریمیوم خبر می‌دهد. درواقع، سهم بازار تلفن‌های پریمیوم این شرکت با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شده است.

یکی از مقامات صنعت تولید گوشی‌های هوشمند می‌گوید:

هرچه آیفون بهتر بفروشد، جایگاه گوشی‌های هوشمند سامسونگ در بازار پریمیوم کمتر می‌شود.

سامسونگ در شرایطی قرار گرفت که مجبور شد با برندهای چینی و قیمت‌های رقابتی آن‌ها در بازار میان‌رده‌ها و با اپل در بازار گوشی‌های پریمیوم مسابقه دهد. به‌ویژه امسال که عرضه گوشی‌های میان‌رده تا پایین‌رده، مانند سری گلکسی A،

بسیار کاهش یافت و درنتیجه کم‌ شدن ارسال محموله‌ها نیز به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شد.

بااین‌حال، از نظر عرضه‌ی جهانی گوشی‌های هوشمند، انتظار می‌رود که سامسونگ الکترونیک فعلاً جایگاه اول را حفظ کند. از سوی دیگر، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که فروش آیفون اپل در مقایسه با سال جاری به دلیل کاهش تقاضا برای گوشی‌های پریمیوم در سال آینده کاهش خواهد یافت.

یکی از مقامات این صنعت گفت:

احتمال زیادی وجود دارد که تقاضا برای گوشی‌های پرچم‌دار در سال آینده کاهش یابد. این امر تأثیر منفی بر فروش آیفون در سال آینده خواهد داشت.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات