تصمیم عجیب مایکروسافت برای ساختن مدل بدون سیم‌کارت سرفیس دوئو 2 فاش شد

سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بررسی کدهای منبع دستگاه سرفیس دوئو مایکروسافت نشان می‌دهد شرکت مذکور زمانی قصد داشت مدلی تولید کند که فقط از اتصال وای‌فای برخوردار بوده است.
تبلیغات

طرفداران و توسعه‌دهندگان سرفیس دوئو و نسل دوم آن که مهارت و وقت کافی دارند، می‌توانند کد منبع دستگاه‌های مذکور را از گیت‌هاب دانلود کنند. دسترسی به این اطلاعات نه‌تنها امکان ساختن پروژه‌های عجیبی مثل ویندوز 11 برای مدل اصلی سرفیس دوئو را فراهم می‌کند؛ بلکه نکات جالبی نیز از این دستگاه‌ها آشکار می‌کند.

به‌گفته‌ی یکی از کاربران توییتر به نام Gustave Monce، کدهای کرنل سرفیس دوئو نشان می‌دهد که مایکروسافت در برهه‌ای قصد داشته است که مدلی از نسل دوم این گوشی هوشمند با نمایشگر دوگانه را صرفاً با اتصال وای‌فای عرضه کند. مایکروسافت هرگز وجود مدل بدون اتصال اینترنت سلولار (سیم‌ کارت) سرفیس دوئو را تأیید نکرده است و سرنوشت و هدف ساخت دستگاه مذکور در هاله‌ای از ابهام است.

شاید هدف مایکروسافت ساختن مدل ارزان‌قیمتی از سرفیس دوئو بوده است که بتواند به‌عنوان دستگاهی جانبی همراه با گوشی اصلی به‌کار رود. آنچه فعلاً مشخص است، آزمایش دستگاهی میان‌رده از خانواده‌ی سرفیس دوئو 2 بوده که اخیراً اخبار آن فاش شده است. درنهایت، مایکروسافت با کنارگذاشتن مدل ارزان‌تر، تصمیم گرفت نسخه‌ای گران‌تر تولید کند که اکنون با تخفیف شگفت‌انگیز ۵۰۰ دلاری آن را با قیمت ۹۹۹ دلار در وب‌سایت خود عرضه کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات